ARZULARININ PESINDE KOSTULAR AKYAYA KAVUSTULAR

Arzularının Peşinde Koştular Akyaya Kavuştular :

Akya Avı Videosu –

ARZULARININ PESINDE KOSTULAR AKYAYA KAVUSTULAR

Saat 16.00 da denize açıldığımızda hava yeni düzelmişti, bir yandan balık avı yaparken, bir yandan da sohbet ediyorduk. İki arkadaşla gençlik yıllarımız aynı yerde geçmiş. Aynı okulda okumuşuz. Koyu sohbet arasında Palamut avını takiben Akya avına geçtik.

ARZULARININ PESINDE KOSTULAR AKYAYA KAVUSTULAR

Hava şartları bizi Tuzla Koyu civarında tutuğu için o bölgede Akya avı yapmaya karar verdik. Akya oltasını hazırlayınca denize indirip, Tuzla Koyunun açığında dolaşmaya başladık. Güneş dağların arkasında kaybolmuş, hava kararmaya yüz tutmuştu. Artık dönüş yoluna doğru girmiş, Akseki Koyuna doğru yönelmiştim. Genellikle hava kararmadan Akseki Koyunda olta çekmek büyük risk oluşturur. Akseki Koyunda oltalara ya Balon Balığı vurur, ya da Akya. Akseki Koyunu boş geçmek pek mümkün değildir. Bu sebeple, havanın birazda kararmasını bekledim. Hava kararmaya yüz tuttuğunda, Balon balığı aktivitesi azalır. Aktivitenin azaldığı bir zaman diliminde koyda Akya varsa, av yapma şansı çok artar. Bu düşüncelerle, Akseki Koyunun ortalarına geldiğimizde, kaloma şiddetle boşaldı. İşte, Akya avını yapmıştık.

GONULDEN ISTEYEN HER ZAMAN BALIK AVI YAPAR

İki arkadaş da büyük bir hevesle Akya ile mücadeleye başladı. Biri yorulunca oltayı diğerine veriyordu. Akya çok mücadeleci çıkmıştı. Kaloma devamlı boşalıp duruyordu. Arkadaşlar, Akya’nın bu direnci karşısında hiç beklemedikleri kadar çok yorulmuşlardı. Artık varlarını yoklarını ortaya koymaya başlamışlardı. Tam bu esnada Akya aşağıda gözükmeye başladı.

Akya videosunu ben çektiğimden o ana kadar dikkatimden kaçan bir ayrıntıyı fark ettim. Aşağıda iki Akya var gibiydi. Tam ben baktığımda oltadan ayrıldı. Ayrılan Akya çektiğimiz Akya’dan çok daha büyüktü. Zaten kalomanın o kadar akmasının sebebi oltada aynı anda iki Akya olmasıydı. Yoksa bu kadar mücadeleyi çektiğimiz 3 Kg Akya ile açıklamak mümkün değildi. Balık avından döndükten sonra Akya videosunu kaç kere seyrettim. Hep aynı sonuca vardım. Akya’nın oltadan ayrılışı Akya videosunu çekerken gördüğüm gibiydi. Tam O anda büyük Akya oltadan kendini kurtarmıştı.

Arzularının Peşinde Koştular Akyaya Kavuştular

AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Aynı Anda İki Akya Videosu: https://youtu.be/P5VMNqW2FT8

Arzularının Peşinde Koştular Akyaya Kavuştular

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.