AKYA OLTASI ILE FANGRI AVI

Akya Oltası ile Fangri Avı :

AKYA OLTASI ILE FANGRI AVI

Büyük balık avlama hayali ile Adrasan’da balık avı turlarına katılmaya geldiler. Sabahın 06.30 da Adrasan Sahilinde teknenin demirli olduğu yerde buluştuk. Sahilden biraz açılınca yüzey sırtısı çekmeye başladık. Adrasan Koyundan çıkmadan Palamut avlamaya başlamıştık. Sulu Adaya gidene kadar birkaç tane daha avladık. Sulu Adaya vardığımızda bir süre adanın etrafında dolaştık.

AKYA OLTASI ILE FANGRI AVI

Yeterli yemlik balık olunca adadan biraz açılıp tekneyi durdurduk. Palamut’u kullanarak Akya oltasını hazırladık. Sırayla oltaları mavi derinliklere bırakarak yavaş yolla dolaşmaya başladık. 40 – 60 m. suyunu çekiyorduk. Bir süre böyle dolaştık.

AKYA OLTASI ILE FANGRI AVI

Yaklaşık 40 dakika olmuştu. Kaloma, büyük bir hızla boşalmaya başladı. “işte, Akya” dedim. Oltayı sarmaya başladık. Başlarda mücadele çok şiddetliydi. Çıkrık makineli oltanın kaloma sesi duyuldukça hepimizin keyfi yerine geliyor ve kalp atışımız hızlanıyordu. Yorulan oltayı diğerine veriyor, oltayı sırayla çekiyorduk. Böylece herkes balığı çekmenin keyfini yaşıyordu. Vakit geçtikçe balığın çekme şiddeti azalmaya başladı. Gelen balığın Akya olmadığını anladık. Acaba Sinarit mi? Lagos muydu? Balık, altımızda parlamaya başlayınca, önce Sinarit olduğunu düşündük. Tekneye iyice yaklaşınca Fangri olduğunu anladık. Çok güzel bir Fangri avı olmuştu. 6 kg Fangri’ydi. İşte balık avı bu. FANGRİ gibi avın olsun… İnsan daha ne ister ki…

JIGGING YONTEMIYLE FANGRI AVI SEVINDIRDI

AKYA OLTASI ILE FANGRI AVI

Balık avı videosunu çektikten sonra, fotoğrafları da çekmiştik. Birazdan, telefon faslı başladı. Yakın arkadaşlar aranıp müjdeli haber veriliyor, gelen tebrikler kabul ediliyordu. Konuşmalardan anladığım kadarıyla arkadaşlar Fangri’yi tanımıyorlardı. Muhtemelen, ilk defa gördükleri bir balıktı. Bir ara “6 kg büyük balık avladık” sözünü duydum. Bu balık ve bu av için bu cümleler ne kadar doğruydu? Bu balığa duyulması gereken saygıdan dolayı bu cümle düzeltilmesi gerekiyordu. Sakin bir şekilde “Arkadaşlar, bu 6 kg büyük balık değil, 6 kg FANGRİ” dedim. Açıklama olarak bir kıyaslama yaptım. 6 kg. Fangri’yi, 40 kg Akya ile değişmem. Av olarak, bu kıyas bile yetersiz kalır. “Acaba 6 kg Fangri kaç kişiye kısmet olmuştur. Kendinizi çok şansı hissedebilirsiniz. Bu söylediklerimi daha sonraki günlerde daha iyi anlayacaksınız” dedim.

Balık Avı Resimleri Fangri Avı

AKYA OLTASI ILE FANGRI AVI

Bu avın video link’i: https://dai.ly/xnwx3a

Akya Oltası ile Fangri Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.