FANGRI AVINI YEMLI DIP SIRTISIYLA YAPTIK

Fangri Avını Yemli Dip Sırtısıyla Yaptık :

Fangri Avı Videosu

FANGRI AVINI YEMLI DIP SIRTISIYLA YAPTIK

Büyük balık avı için Adrasan’a gelmişlerdi. Büyük balık avını, ilk defa bizim balık avı turunda deneyeceklerdi. Sabah erkenden Adrasan Sahilinden açıldığımızda, yemlik Palamut avı için yüzey sırtısı çektik. Adrasan Koyu ve Sulu Ada yolu boyunca, Palamut avı yaptık. Sulu Adada birkaç Palamut avı yaptıktan sonra, Adanın açığına çıkarak Akya oltasını hazırlayıp denize bırakarak, Sulu Adaya doğru yanaşmaya başladık.

FANGRI AVINI YEMLI DIP SIRTISIYLA YAPTIK

Sulu Ada ve çevresinin manzarası çok müthişti. Palamut’u yem olarak kullandığımız yemli dip oltası ile sırtı çektik. Akya avı yapma umudumuz çok yüksekti. Son günler Akya avı açısından çok bereketli geçiyordu. Top taşın önünden geçip, Sulu Adanın boğaz kısmına doğru ilerliyorduk. Gözüme 43 m aşağıdaki bereketli taşı kestirmiştim. Bu taş bölgesi her zaman verimli olmuştur.

FANGRI AVINI YEMLI DIP SIRTISIYLA YAPTIK

Tam taşın üzerine geldiğimiz de, kaloma akmaya başlamıştı. “İşte Akya geldi” dedik. Kalomanın çekişi, tam da Akya çekmesine benziyordu. Oltaları toplamaya başlayalı 15 dakika olmuştu. Balığın mücadele gücünde ciddi düşme oldu. Aklımıza Sinarit ve Lagos olma ihtimali geldi.

20 – 25 dakika olmuştu. Artık balık aşağıda gözükmeye başlamıştı. Tahminler Sinarit olduğu yönündeydi. Balık teknenin yanına geldiğinde bizi bir sürpriz bekliyordu. Bu avladığımız balık, Fangri’ydi.

FANGRI AVINI YEMLI DIP SIRTISIYLA YAPTIK

Uzanıp Fangri’yi tekneye aldım. Arkadaşlar bu balığı tanımadıkları için “büyük balık avı yaptık” diye seviniyorlardı. Balığın ismi hiç duymadıkları bir isimdi. Bu yüzden balığın ismini defalarca soruyorlardı.

Hepimiz sevinç içindeydik. Ben “6 Kg Fangri avı yaptık” diye seviniyordum. Arkadaşlar “6 Kg büyük balık avı yaptık” diye seviniyordu. Bir ara dayanamayıp, “arkadaşlar, bu balık 6 Kg büyük balık değil, bu balık 6 Kg Fangri” dedim. “Bu ne demek” diye sordular. Avladığımız balığın ne kadar değerli ve avlanması zor bir balık olduğunu anlattım. Onlara “6 Kg Fangri avı yaptık diye sevinmelerini” önerdim. Acaba, 6 Kg Fangri avı, kaç kişiye nasip olmuştur?

FANGRI AVINI YEMLI DIP SIRTISIYLA YAPTIK

FANGRI VE AKYA AVINDA AILE SAADETI

Fangri ve Akya Avında Aile Saadeti videosuhttps://youtu.be/sPvE1Lr-w5c

Fangri Avını Yemli Dip Sırtısıyla Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.