FANGRI VE AKYA AVINDA AILE SAADETI

Fangri Ve Akya Avında Aile Saadeti :

FANGRİ AVI VİDEOSU

FANGRI VE AKYA AVINDA AILE SAADETI

Suat devamlı balık avı turlarımız gelen arkadaşlardan. Bugün balık avı turuna ailesi ile beraber geldi. Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup tekneye binerek Sulu Adanın yolunu tutuk. Sulu Ada yolunda yemlik Palamut avına başlamıştık. Palamut avı bereketli başladığı için bizi sevindirdi ve büyük balık avı için umutlandırdı.

FANGRI VE AKYA AVINDA AILE SAADETI

Sulu Adada Büyük Balık Avı

Sulu Adaya vardığımızda önce birkaç tur atarak, Sulu Adada Palamut durumuna baktık. Eğer Sulu Adada Palamut varsa “büyük balıklarda çevrededir” diye düşünebilecektik. Sulu Adada da Palamut iyi av veriyordu. Umutla Sulu Adanın açığına çıkarak, Palamut’u yem yaparak yemli Akya oltasını hazırlayıp denize bıraktık. Öğlene kadar birkaç vuruş dışında hareket olmadı. Sulu Adada öğle molası verip denize girdik ve dinlendik. Öğleden sonrası için enerji topladık.

FANGRI VE AKYA AVINDA AILE SAADETI

Öğleden sonra saat 15.30 da tekrar, yemli Akya oltası ile büyük balıkların peşine düştük. Bir saat kadar dolaştık. Ama hala hareket yoktu. Suat’ın umudu kırılmaya başlamıştı. Çocuklarında sıkıldığını düşünerek, “abi, yarım saat içinde bir şey olmazsa, Adrasan yönüne dümen kıralım” dedi. Sabırlı olmasını, balık saatinin yeni başladığını söyleyerek umutlanmasını sağlamaya çalıştım.

Büyük Balık Avında Sabır Faktörü

Bu konuşmamızın üzerinden on beş dakika geçmişti. Sulu Adanın açığından Toptaş’a yönelmiştim ki, kaloma hızla akmaya başladı. “İşte Akya geldi” dedik. Suat büyük bir istekle oltayı toplamaya başladı. Tekneye bir anda büyük bir enerji gelmişti. Nihayet kısmetimizle buluşmuştuk. Suat sarmaya çalıştıkça balık boşaltıyordu. Bu şekilde mücadele ederek 20 dakika geçmişti. Artık balık çok zorlamıyor, kolayca geliyordu. Balık teknenin altında gözükmeye başladığında, aşağıdakinin Akya olmadığını gördük. Sinarit’e benziyordu. Teknenin yanına geldiğinde bir de ne görelim. Bir Fangri avı yapmıştık. Her türlü büyük balık beklerdim de Fangri avı yapmayı beklemezdim. Ne güzel bir sürpriz olmuştu. Üstelik avladığımız Fangri 6 Kg dı. Akya oltası ile, 6 Kg Fangri avı, inanılır gibi değildi…

Oltayı tekrar tekrar suya bırakıp dolaşmaya başladık. Fangri avından sonra sohbet o kadar koyuydu ki, oltanın taşlara takılmasına an kalmıştı. Tekneye yol verdim. Kaloma şiddetle boşalmaya başlamıştı. 20 – 25 dakikalık uğraştan sonra teknede 10 Kg Akya vardı.

AKYA OLTASI ILE FANGRI AVI

OLTAYLA TROFE FANGRI AVI HERKESE NASIP OLMAZ

Fangri Avı Videosu: https://dai.ly/xnwx3a

Fangri Ve Akya Avında Aile Saadeti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.