OLTAYLA TROFE FANGRI AVI HERKESE NASIP OLMAZ

Oltayla Trofe Fangri Avı Herkese Nasip Olmaz :

Fangri Avı Videosu

OLTAYLA TROFE FANGRI AVI HERKESE NASIP OLMAZ

Yemli dip sırtısı ile Fangri Avı

OLTAYLA TROFE FANGRI AVI HERKESE NASIP OLMAZ

Yönümüz Sulu Adaydı. Sulu Adaya gidene kadar yolda birkaç yemlik Palamut avı yaptık. Sulu Adaya vardığımızda adanın çevresinde bir süre daha Palamut avı için dolaştık. Yeterince Palamut aldığımıza kanaat getirdik.

Akya zamanını da kaçırmamak için Sulu Adanın açığına çıktık. Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasını hazırlayarak denize bıraktık. Öncelikle Akya avı yapmayı umut ediyorduk. Ama Onur “bugün değişik bir balık bekliyorum” diyordu. Hepimizin beklentisi büyük balık avı yapmak konusunda birleşiyordu.

Öğlene kadar birkaç büyük balık vuruşu olmasına rağmen, büyük balık çekmeyi başaramadık. Öğle arasını Sulu Adanın boğaz kısmındaki ufak kumsalda verdik. Öğle molasında güzelce dinlenip öğleden sonraki balık avı için enerji topladık.

OLTAYLA TROFE FANGRI AVI HERKESE NASIP OLMAZ

Öğleden sonra 15.30 da denize açıldık. Jigging yapma planlarımızdan vazgeçtik. Mevcut yemlerimizle Yemli Akya oltası çekmeye karar verdik. Yemlerimizi tazeleyip denize bıraktık. Dip sırtısına başladık.

Saat 17.30 gibiydi. Artık Sulu Adada son dakikalarımızı geçiriyorduk. Hala büyük balık avı konusunda istek ve inancımızı kaybetmemiştik. Bir şekilde “büyük balık avı yapacağız” diyorduk. Tam bu anda kaloma hızla akmaya başladı.

İşte sonunda olmuştu. “Akya geldi” diye oltayı çekmeye başlamıştık. Her kes sırayla oltayı çekiyordu. Bu kadar zaman beklediğimiz büyük balık avının keyfini çıkarıyordu. Bir süre sonra balıktan gelen tepkiler değişti.

OLTAYLA TROFE FANGRI AVI HERKESE NASIP OLMAZ

Oltayı alarak bir süre balıkla ben mücadele ettim. Evet, bu balık Akya değildi. Bu Sinarit benzeri bir balık olmalıydı. Fangri veya Trança da olabilirdi. Merakla oltayı çekmeye devam ettik. Kısa süre sonra balık hava kesesi şiştiği için su yüzüne çıktı.

Fangri avı yaptığımızı o an anladık. Su yüzüne çıktığında Fangri’yi suyun yüzünde sürükleyerek tekneye yaklaştırdık. Fangri’yi tekneye aldığımızda, teknede inanılmaz bir sevinç vardı. Büyük balık avı yapacağımıza inanmıştık. Ama Fangri avı yapacağımızı hiç düşünmemiştik.

Oltayla Trofe Fangri Avı Herkese Nasip Olmaz

FANGRI AVINI YEMLI DIP SIRTISIYLA YAPTIK

Bu avın video link’i: https://dai.ly/xnwx3a

Oltayla Trofe Fangri Avı Herkese Nasip Olmaz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.