DENIZIN EN KIYMETLILERINDEN FANGRI AVI COSTURDU

Denizin En Kıymetlilerinden Fangri Avı Coşturdu :

Yemli dip sırtısı ile Fangri avı

DENIZIN EN KIYMETLILERINDEN FANGRI AVI COSTURDU

Adrasan’da güzel bir gün daha başlıyordu. Onur ve arkadaşları sabah beni evden aldılar. Birlikte sahile gittik. Güneş pırıl pırıl parlıyordu. Deniz de çok güzeldi. Balık avı turu için her şart müsaitti. Tekneye binip sahilden 200 m. kadar açıldık. Palamut için yüzey oltalarımızı çıkrık makineli kamış oltalarımıza taktık ve suya bıraktık. Av meramız Sulu Adaydı.

DENIZIN EN KIYMETLILERINDEN FANGRI AVI COSTURDU

Adrasan Koyu çıkışı ilk Palamutu avladık. Amacımız, yeterince Palamut yakaladıktan sonra Sulu Ada’da büyük balık için yemli dip oltası çekmekti. Vakit olursa jigging yapmayı da düşünüyorduk. Sulu ada’ya kadar yolda birkaç Palamut daha avladık. Ada çevresinde birkaç Palamut daha alınca yemli dip oltalarını hazırlayıp suya bıraktık. Yemek molasına kadar bu takımları çektik. Arada takımlara Balon balıkları vuruyordu. Büyük balık hiç yoklamadı. Saat 12.00 gibi yemek molasını Sulu Ada’da verdik. Denize girip dinlendik.

DENIZIN EN KIYMETLILERINDEN FANGRI AVI COSTURDU

Saat 15.30 da tekrar denize açıldık. Jigging yapmaktan vazgeçip, yemli dip oltalarıyla, büyük balık avına devam etmeye karar verdik. Hepimiz pür dikkat, büyük balığın gelmesini bekliyorduk. Büyük balık avlayacağımıza olan inancımız tamdı. Her zaman balık avladığımız yerleri birkaç defa çektiğimiz için bir de rotayı tersten geçmeye karar verdik. 60 – 70 m suyuna kadar çıkmıştık. Yavaş yavaş dönmeye başladığımda olta iyice dibe yanaştı. Hafiften hız arttırıyordum. Sağımdaki oltanın kaloması hızla akmaya başladı. İşte, beklediğimiz olmuştu. Büyük balık oltadaydı. Önce Akya avladığımızı düşündük. 20 – 25 dakika mücadele ettikten sonra oltada bir gariplik hissedip, oltayı istedim. Biraz çekince gelen balığın Akya olmadığını, balığın yatsı bir balık olduğunu söyledim. Bu durumda ilk akla gelen Sinarit’ti. Sinarit olsa 25 dakikadan sonra bu kadar zorlamazdı. Bu daha da yatsı bir balıktı. Ya Fangri, ya da Trança’ydı. Acaba, hangi balığı avlamıştık. Merakla gelen balığın ne olduğunu düşünürken, balık yüzeye doğru yaklaşmaya başladı. “Tamam işte, balığın hava kesesi şiştiği için yüzeye geldi” dedik. Fangri avımız tekneye yaklaştıkça sevinç çığlıkları yükselmeye başladı. Yine, çok değerli bir av daha yapmıştık. Bir balık avı turunda, 6 kg Fangri kaç kişiye nasip olur. Bugün bizim çok kısmetli günümüzdü.

DENIZIN EN KIYMETLILERINDEN FANGRI AVI COSTURDU

İki senedir balık avı turlarında yemli dip oltalarımıza Fangri ve Trança da gelmeye başlamıştı. Bence bunda en büyük etken Balon Balıklarının Paraketeleri kesmesi sonucu, profesyonel balıkçıların parakete atmaktan vazgeçmeleridir. Daha önce bu tür değerli balıklar parakete ile avlanıyordu. Paraketeler olmayınca çoğalmaya ve kıyılara yaklaştıklarında av vermeye başladılar. Trança’yı zaman zaman jig’le de avladığımız oluyor. İşin ilginç tarafı. Avladığımız bütün Fangri ve Trançalar 6 kg. dı. Jigging yöntemi ile 6 kg altında avlayan arkadaşları gördüm. Ama biz hep 6 kg avladık.

DENIZIN EN KIYMETLILERINDEN FANGRI AVI COSTURDU

Büyük balık avı her insanın hayalidir. Hayalinizi Adrasan’da balık avı turlarında gerçeğe çevirebilirsiniz…

Denizin En Kıymetlilerinden Fangri Avı Coşturdu

FANGRI VE AKYA AVINDA AILE SAADETI

Fangri Ve Akya Avında Aile Saadeti video link’i: 

https://youtu.be/sPvE1Lr-w5c

Denizin En Kıymetlilerinden Fangri Avı Coşturdu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.