JIGGING YONTEMIYLE FANGRI AVI SEVINDIRDI

Jigging Yöntemiyle Fangri Avı Sevindirdi :

JIGGING YONTEMIYLE FANGRI AVI SEVINDIRDI

Güzel bir Adrasan sabahında, balık avı turuna çıkmak için, sahilinin sol tarafında, sabah erkenden buluşup tekneye bindik. Kıyıdan biraz açılınca, Palamut avı yapmak için, yüzey rapalalarından oluşan, yüzey takımlarını denize bırakarak, 3 – 4 mil hızla, Sulu Adaya doğru yol aldık. Yolda, birkaç tane Yazılı Orkinos avladık.

JIGGING YONTEMIYLE FANGRI AVI SEVINDIRDI

Sulu adaya vardığımızda bir süre Palamut için orada da dolaştık. Sulu adada Palamut avı yapamayınca, jigging yapmak için Sulu Adanın açık kısmına gittik. Daha önce jig ile balık aldığımız 80 – 100 m. sularına baktık. Ara sıra vuruşlar oluyordu. Ama, henüz oltaya takılan balık olmamıştı. Biraz daha kıyıya bakmaya karar verdik. Tekneyi Sulu adaya yanaştırdım. Adaya mesafemiz on, on beş metre yoktu. Ama derinlik 70 m. civarıydı. Jig’ler dibi bulur bulmaz, daha birkaç çekiş yapmadan Fangri kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Başlarda iyi asılıyordu. Yukarı doğru geldikçe çekişleri azalmaya başladı. Fangri teknenin altında dönmeye başladığında, teknede büyük sevinç vardı. Arkadaşlar ilk jig avlarında, Fangri avlamışlardı. İlk jig denemesinde Fangri avlamak onlar için çok fazla umut vericiydi. Artık jig avına olan inançları daha fazlaydı.

JIGGING YONTEMIYLE FANGRI AVI SEVINDIRDI

Jig ile Fangri avlayınca, biraz da Akya avı yapmak istediler. jig ile Akya çekmek için yine Sulu Adadan biraz açığa çıktık. Açıktaki reef’e gittik. Reef’te bir süre Akya için jig çektik. Ama Akya avından yana kısmetimiz yokmuş. Ne kadar uğraştıysak da Akya oltalarımızı ziyaret etmedi. Oysa Akya avı yapabilmek için Adrasan’daki en uygun yerlerden birinde av yapmaya çalışıyorduk. Yakın çevrede daha başka bir kaç yer daha denedik. Her gittiğimiz yer jigging yöntemiyle Akya avı yapmaya çok uygundu.

Öğle arası vermek için Sulu Adanın ufak plajına gittik. Orada saat 15.30’a kadar mola verdik. Moladan sonra bir süre yemli dip oltası ile sırtı çekerek Akya avı yapmaya çalıştık. Akya yemli dip oltasına da gelmeyince “bugünlük kısmet bu kadarmış” deyip, dönüşe geçtik.

JIGGING YONTEMIYLE FANGRI AVI SEVINDIRDI

Jigging Yöntemiyle Fangri Avı Sevindirdi

Fangri Avı Videosuhttps://dai.ly/xnwx3a

Jigging Yöntemiyle Fangri Avı Sevindirdi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

JIGGING YONTEMIYLE FANGRI AVI SEVINDIRDI için 2 cevap

  1. ömer der ki:

    Resimde yakalanan balik sinarit degil. Fangri baligidir.

    • Menderes Yahşi der ki:

      Evet, avını yaptığımız balık Fangri dir. Fangri konusunda yaptığımız araştırmalarda bu balığın Fangri olduğunu biz de tespit etmiştik. Bu düzeltmeyi yapmamıza vesile olduğunuz için çok teşekkür ederiz.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.