BEREKETLI GECECEK BALIK AVI GUNUNUN HABERCISI BU AV OLDU

Bereketli Geçecek Balık Avı Gününün Habercisi Bu Av Oldu :

“Yazılı Orkinos Avı Videosu”

Güzel bir günde büyük ümitlerle balık avına başladık. Adrasan Koyunda oltaları denize indirdik yönümüzü Sulu Ada istikametine çevirerek yol aldık. Bugün kısmetimize çok güveniyorduk. Mutlaka büyük balık avı yapacağımıza olan inancımız tamdı. Bu konuyu sohbetlerimiz esnasında sıkça gündeme getiriyorduk. Neden bilmiyorum. Ama büyük balık avı garanti gibi geliyordu. Çünkü devamlı gün sonunu hayal ettiğimde, gözümün önünde büyük balık görüyordum.

Bu ilk balık Sulu Adaya girerken oltaya yapıştı. Kaloma o kadar hızlı akıyordu ki, büyük balık olduğu açıktı. Ama bizim hayalini kurduğumuz büyük balık bu değildi. Kalomayı bu kadar güçlü boşaltan ancak 3 -4 Kg büyüklüğünde bir Yazılı Orkinos olduğunu tecrübelerimiz bize söylüyordu. İlk siftahın verdiği moralle, arzuladığımız balığa giden yolun bu balıkla başlayacağını hissediyorduk. Sevinçle süren mücadele balığın tekneye alınmasıyla son buldu.

Trofe Yazılı Orkinos avıyla başlayan mücadele güzeldi. Ama bize büyük balık avı yapabilmek için daha küçük olan yemlik boylar lazımdı. Balık avına yemlik boyları arayarak devam ettik. Kısa süre sonra yemlik boylar da oltalarımızı sırayla şereflendirdi. Her şey keyifle giderken zaman hızla ilerledi ve öğlen arası verdik. Büyük balık öğleden sonrasına kalmıştı.

Öğle arasından sonra 17.00 sularında Akya oltası ile Sulu Adanın açığında dolaşırken Kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Bütün gün büyük bir umutla beklediğimiz büyük balık kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Teknede büyük bir heyecan vardı. Herkes bir birine “ben dememişmiydim bugün büyük balık avı yapacağımızı” diyordu. Evet, hepimiz bir birimize büyük balık avı yapacağımız defalarca söylemiştik. Bu şekilde kendimiz motive ederek umutla akşamı yapmıştık. Şimdi büyük balık mücadelesi yapma zamanıydı.

Kaloma hızla boşalıp aşağıya doğru çekiliyordu. Hep beraber sırayla herkes balıkla mücadele etti. Sona yaklaşırken balığın mücadele gücünde ciddi azalma olmaya başlamıştı. Ama yinede ara sıra oldukça iyi çekiştiriyordu.

Acaba bütün gün umutla beklediğimiz büyük balık avında hangi balığın avını yapmıştık????????????

BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/r5UssZBst-o

Bereketli Geçecek Balık Avı Gününün Habercisi Bu Av Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.