BU BALIK AVINDAN SONRA ADETA KISMETIMIZ ACILDI

Bu Balık Avından Sonra Adeta Kısmetimiz Açıldı :

Balık avı turu, tur şekli; yüzey rapalası ile Yazılı Orkino avı.

Balık avı için, çok güzel bir gündü. Sabah erkenden, Ali Bağcı beni evden aldı. Ali’nin arabayla, sahile gidip, Changa Bungalov’un önünden tekneye bindik. Balık avı turu, Adrasan sahilinden 200 m açıldığımızda, yüzey rapalasından oluşan, Palamut oltalarımızı denize bırakmamızla, başladı.

 

Balık avı için, çok bereketli bir gün başlangıcı olmamıştı. Sulu Adaya kadar balık avlayamadan gitmiştik. Etrafta, bol miktarda Yunus Balığı vardı. Yunus Balıkları, sürüler halinde etrafta dolaşırken, Palamut ve/veya Yazılı Orkinos avlamak pek mümkün olmuyordu. Bu sebeple, Sulu Adaya kadar, elimiz boş bir şekilde gitmiştik.

Sulu Adaya girerken, “ ne olacak bizim bu halimiz” derken, Ali’nin kaloma, hızla boşalmaya başladı. “Ali, bu balık yemlik değil, büyük bir Yazılı Orkinos olmalı” dedim. Bu sözü duyunca, Ali heyecanla oltayı sarmaya başladı. On, on beş dakika olmuştu. Ali, oltayı sardıkça, Yazılı Orkinos kalomayı boşaltıyordu. Sonunda, takımın kurşunları gözüktü. Ali, kamışı arkaya bırakıp, takımın misinasını, elle çekmeye başladı. Yazılı Orkinos teknenin yanına geldiğinde, bir iki çırpındı, kendini kurtarmaya çalıştı ama, rapala çok iyi geçtiğinden kurtulması pek mümkün gözükmüyordu. Ali, Yazılı Orkinosu bana doğru yaklaştırınca, uzanıp kuyruğundan tutarak tekneye aldım. On beş dakikadan fazladır uğraşıp, tekneye aldığımız Yazılı orkinos, yaklaşık 2,5 – 3 kg civarı bir balıktı.

Bu Yazılı Orkinos, o gün için dönüm noktası olmuştu. Bu balıktan sonra, kısmetimiz adeta açılmıştı. Sulu Adanın etrafında, yedi adet kadar daha Yazılı Orkinos ve Tombik (Orkinos familyasından bir balık) avladıktan sonra, bir tane de Palamut avlayınca, yemlik balık avına son verip, yüzey takımlarını topladık. Akya avı için, Yazılı Orkinos ve Tombik’leri yem yapacağımız, dip oltalarımızı çıkarıp, takımları hazırlayıp, denize bıraktık. Rölanti hızında, oltaları çekerek, Akya avı yapmaya çalıştık. Öğlene kadar, Balon Balığı dışında, oltalarda pek bir hareket olmadı.

Öğlen molasını, her zaman olduğu gibi, Amerikan Koyunda verdik. Gölgesi ve tatlı su kaynağından dolayı, Ali bu koyu çok sever. Amerikan Koyu özellikle, sıcak yaz günleri için, çok doğru bir konaklama yeridir. Deniz, duş, yemek ve uykudan sonra, 15.30 da Amerikan Koyundan ayrılarak tekrar Sulu Adaya gittik. Yunus Balıklarından sonra, her tarafla Yazılı Orkinos, Tombik ve Palamutlar vardı. Güzel bir balık avı turu olmuştu.

REKOR SINARIT AVIMIZ

Bu Balık Avından Sonra Adeta Kısmetimiz Açıldı

BALIK AVI TURU SEZONUNA SINARIT AVIYLA BASLARSAK NASIL BITER

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/oZlb1MwdQac

Bu Balık Avından Sonra Adeta Kısmetimiz Açıldı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.