REKOR SINARIT AVIMIZ

Rekor Sinarit Avımız :

Rekor Sinarit Avı Videosu

REKOR SINARIT AVIMIZ

Balık avı turlarının en düzenli müdavimi Ali dir. Ali ilk balık avı turunda Pırasalı Adanın kenarlarında yüzey rapalası çekerken “oltam takıldı” dedi. Ali’nin oltasını kurtarmaya çalışırken, oltada 3 – 4 Kg Sinarit olduğunu gördük. Bu Sinarit Ali’nin ilk avıydı.

REKOR SINARIT AVIMIZ

Bugünkü balık avı turu için Ali ve Oguzhan ile Adrasan Sahilinde buluştuk. Hava çok güzeldi. Sulu Adaya kadar Palamut avı yaptık. Sulu Adada Akya oltasını hazırladık. Her iki oltayı da denize bırakarak yemli dip sırtısı çekmeye başladık. Yemli dip sırtısı ile %90 ihtimalle Akya avı yaparız. Uzunca bir süre yemli dip sırtısı avında pek bir hareket olmadı.

Ali’nin en sevdiği mola yeri olan Amerikan Koyuna gitmeye karar verdik. Burada denize girdikten sonra sahilin sağ tarafında buz gibi akan kaynak suyunda duş almanın keyfine doyum olmuyor. Molada güzelce dinlendikten sonra, azimle balık avı turuna yeniden döndük.

REKOR SINARIT AVIMIZ

Sulu Adada büyük balık avı yapmaya kararlıydık. Azimle yılmadan dolaşmamızın meyvesini saat 17.30 gibi aldık. Tam Kelleci Burnuna doğru döndüğümüzde, Ali’nin kaloma boşalmaya başladı. Önceleri Akya avı yaptığımızı düşündük. Ama zaman ilerleyip balığın çekişi azalınca, Sinarit avı yapmış olma ihtimalini düşünmeye başladık. Balık aşağıdan parıldayarak gelmeye başladığında, Sinarit avı yaptığımızı anladık.

REKOR SINARIT AVIMIZ

Sinarit teknenin yanına geldiğinde, niçin o kadar bastığı anlaşıldı. Sinarit avımız 6 Kg dı. 6 Kg Sinarit avlayarak yeni bir REKOR kırmış olduk. Daha önceki Sinarit rekorumuz 5 Kg üstüydü. 6 Kg Sinarit avı bizi ziyadesiyle mutlu etmişti. Sinarit avından sonra balık avına devam etmenin çok anlamı kalmamıştı. Oltaları toplayıp, keyifle Adrasan Sahilinin yolunu tuttuk.

REKOR SINARIT AVIMIZ

Şimdiye kadar yaptığımız büyük balık avları içinde en değerlisinin bu 6 Kg REKOR Sinarit avı olduğunu söyleyebilirim. Bunun sebebi Sinaritin denizlerdeki en tedbirli balıklardan biri olmasıdır. Tabii denizlerde adet olarak çok bulunan balıklardan olmaması da onu çok değerli avlar sınıfına sokmaktadır.

REKOR SINARIT AVIMIZ

Rekor Sinarit Avımız

SINARIT AVI

SINARIT AVI TEKNIKLERI

Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/g61Y4JloziE

Rekor Sinarit Avımız

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.