REKOR SINARIT AVI

Rekor Sinarit Avı :

REKOR SINARIT AVI

Adrasan sahilinde henüz güneş doğarken denize açıldık. Adrasan’da güzel bir gün başlıyordu. Ali’nin getirdiği simitlerle kahvaltıya başlamıştık. Çayımızdan daha birkaç yudum almıştık ki, Ali’nin kaloma boşalmaya başladı. Hemen oltaları topladık. İlk Palamut kovadaydı. Adrasan Koyundan çıkana kadar birkaç Palamut avı daha yaptık.

REKOR SINARIT AVI

Sulu Ada yolunda oltalarımız hiç boş kalmadı. Sulu Adaya vardığımızda 3 kg üstü bir tane Yazılı Orkinos Avladık. Adada yemlik Palamut durumu da çok iyiydi. Hemen Akya oltalarını hazırlayıp denize bıraktık.

REKOR SINARIT AVI

Öğlene kadar Akya avı yapmak kısmet olmadı. Saat 12.00 gibi mola verdik. Ali’nin özellikle tercih ettiği Amerikan Koyuna gittik. Amerikan Koyunda denize girdik, yemek yedik ve bir saate yakın uyuduk.

REKOR SINARIT AVI

15.30 da enerjimizi toplamış şekilde öğleden sonraki balık avı turuna başladık. O saate kadar büyük balık avı yapacağımıza dair inancımızı hiç kaybetmeden dolaştık. Sulu Adada birkaç tur attık. Bir hareket yok gibiydi. Ama, bizim vazgeçmek gibi bir niyetimiz yoktu.

Gün Boyunca Büyük Balık Avı Yapacağımıza İnandık

Kelleci Burnu istikametine doğru dönüp boğaza yöneldim. Ali’nin kaloma büyük bir şiddetle boşalmaya başladı. “Hah işte Akya geldi” diyerek oltayı sarmaya başladık. Bende tekneyi taşlardan uzaklaştırdım.

Zaman zaman balık hızla asılıp kalomayı boşaltıyordu. Bir ara oltanın üzerine gelmeye başladı. Bunun üzerine “bu Akya değil. Sinarit  olmalı” dedim. Ali Sinarit yakalamış olduğumuzu duyunca daha hevesle oltayı çekmeye başladı. Sinarit ihtimali karşısında hepimiz heyecanlanmıştık. Kalomayı çekişine bakılırsa gelen Sinarit oldukça büyüktü.

Palamut’u yem yaptığımız takımlara genellikle pek Sinarit gelmez. Bu sebeple Sinarit olması durumunda çok değerli bir av olacaktı. Sinarit birazdan teknenin altında gözüktü. Artık Sinarit olduğu konusunda tereddüdümüz kalmamıştı. Sinarit geniş bir daire çizerek teknenin yanına geldiğinde uzanıp tekneye aldım.

REKOR SINARIT AVI

6 kg rekor Sinarit avı yapmıştık.  Çok mutluyduk. Sabahtan beri büyük balık sayıklıyorduk. Balık avı turumuz rekor Sinarit avıyla neticelenince, hemen oltaları toplayıp Adrasan’ın yolunu tuttuk.

REKOR SINARIT AVI

2011 senesi için, “Ali’nin senesiydi” desem yanlış olmaz. 2011 senesinde Ali ile çıktığımız balık avı turlarından hiç elimiz boş dönmedik. 2011 senesinde; 150 cm Trompet Balığı avıyla başladık. 6 kg Sinarit avıyla bitirdik. Diğer turlarda da 4 adet trofe Akya avı yaptık.

REKOR SINARIT AVI

ICIMIZDEKI INANC BIZI AKYA ILE BULUSTURMUSTU

SINARIT AVI

Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/g61Y4JloziE

Rekor Sinarit Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.