BALAYI HEDIYELERI TROFE AKYA AVI OLDU

Balayı Hediyeleri Trofe Akya Avı Oldu :

BALAYI HEDIYELERI TROFE AKYA AVI OLDU

Balayında bizimle balık avı turuna çıkmayı tercih etmişlerdi. Bir gün önceden gelerek bizim pansiyonda konakladılar. Sabah erkenden Adrasan koyunda balık avı için açılmaya başlamıştık. Takım ve çıkrık oltaları nasıl kullanacaklarını anlattıktan sonra, balık avına başladık.

BALAYI HEDIYELERI TROFE AKYA AVI OLDU

Sulu Ada yolunda Palamut avladık. Her Palamut avında olta takımlarına alışıyorlardı. Akya için tecrübe toplayıp kaloma mantığını öğreniyorlardı.

BALAYI HEDIYELERI TROFE AKYA AVI OLDU

Sulu Adaya vardığımızda yeterli yemlik Palamut avı yapmıştık. Sulu Adada da bir kaç Palamut avlayınca, “burada kesin Akya vardır” dedik. Akya oltalarını hazırlayıp yemli dip sırtısı çekmeye başladık.

Saat 12.00 olmasına rağmen Akya yoktu. Güneş iyice etrafı yakmaya başladı. Biran evvel Sulu Adanın küçük plajında denize girip serinlemek istiyorduk. Nedense oltaları çekmek içimden hiç gelmiyordu. Mola vermek için geniş bir açıyla Sulu Adanın plajına doğru yöneldik. Tam bu esnada Özgür’ün kaloma hızla boşalmaya başladı. Teknede büyük sevinç vardı.

Özgür’den sabit kaloma ile oltayı çekmesini istedim. Büyük bir sabır ve azimle oltayı sarıyordu. Balığı bir an evvel görme isteği teknede kol gezerken, Özgür ile Tuğba’yı sakinleştirmeye çalışıyordum.

Akya gibi büyük bir balık avı çok fazla sabır isteyen bir iştir. Oltaları sarmaya başladıktan 20 – 25 dakika sonra Akya altımızda gözükmeye başladı. Denizin sakinliğinde Akya çok belirgin bir şekilde gözüküyordu. Akya’nın bu kadar net gözükmesi balık avını keyifli kılıyordu. Akya’nın aşağıdaki dönüşlerini seyretmek çok güzeldi. Biraz sonra Akya teknenin yanına geldi. Bir kaç sefer çırpınıp tekneden uzaklaşmaya çalıştı. Ama uzanıp tekneye aldık. Tuğba, Akya’nın büyüklüğünden biraz ürkmüştü. Özgür, Akya’yı hayran gözlerle seyre dalmıştı. Keyifle Sulu Ada plajına çıktık.

BALAYI HEDIYELERI TROFE AKYA AVI OLDU

Akya avından sonra Sulu Ada bize ödül gibi gelmişti. Sulu Adanın keyfini çıkardık. Denize girdik ve dinlendik. Akya gibi bir trofe avından sonra, öğleden sonra avı önemini kaybetmişti. Çok oyalanmadan saat 16.00 gibi dönüşe geçtik. Akşam yemekte Akya vardı.

BALAYI HEDIYELERI TROFE AKYA AVI OLDU

Balayı Hediyeleri Trofe Akya Avı Oldu

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/9k3AfyBosjY

Balayı Hediyeleri Trofe Akya Avı Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.