ICIMIZDEKI INANC BIZI AKYA ILE BULUSTURMUSTU

içimizdeki inanç Bizi Akya ile Buluşturmuştu :

Akya Avi Videosu

Adrasan güzel bir güne başlıyordu. Sulu Adaya gidene kadar birkaç Palamut avladık. Sulu Adanın etrafında da bir süre dolaştık. Saat 09.30 da yeterli yemlik Palamut avlayınca, Akya için Palamut’u yem yaparak Akya oltasını hazırladık.

ICIMIZDEKI INANC BIZI AKYA ILE BULUSTURMUSTU

Öğlene kadar Akya oltalarıyla dolaştık. Bu süre zarfında oltamıza, Balon Balıklarının dışında oltalara dokunan olmadı. Saat 12.30 da balık avına ara verip yemek ve dinlenmek için Amerikan Koyuna gittik.

Ali’nin en çok sevdiği mekanlardan biri Amerikan Koyudur. Özellikle, denizden çıktıktan sonra koyun sol tarafından çıkan kaynak suyunda duş almaya bayılır. Yemekten sonra güzel bir uyku gibisi yoktur.

ICIMIZDEKI INANC BIZI AKYA ILE BULUSTURMUSTU

Saat 15.30 da balık avı turumuza devam etmek için tekrar denize açıldık. Doğruca Sulu Ada’ya geçtik. Sulu Ada Akya avlamak için dolaşmaya başlayalı bir saat olmuştu. Sabahtan beri geçen bunca zamana karşılık içimizde büyük balık avlayacağımıza dair tarifsiz bir inanç vardı. Bütün gün bu inançla dolaştık. İnanarak yapılan işin eninde sonunda bizi başarıya götüreceğini düşünüyorduk. Pozitif enerji bizi umutlu tuttuğu gibi, sonunda mutluluğa da götürecekti.

Saat 17.00 gibi Ali’nin kamış hızla eğildi. Ardından kaloma hızla boşaldı. İşte, aradığımız balık oltadaydı. Ali heyecanla oltayı çekmeye başladı. Ali çekmeye çalışırken kaloma öncekinden daha büyük bir şiddetle boşalmaya başladı. Balığın taşa girme ihtimali vardı. Tekneyi Sulu Ada’dan, Adrasan tarafına doğru uzaklaştırdım. Mücadele bütün şiddetiyle devam ediyordu. Yorulan oltayı diğerine veriyordu. Hepimiz oltayı birkaç kez çektik. Burçin’in ilk Akya avı olduğu için biraz acemilik çekiyordu. Oltayı çekerken “daha önceki avların hiç bir şey olduğunu, balık avının bu olduğunu” söylüyordu. Akya teknenin altında gözüktüğünde, olta en son Ali’deydi. Akya parıldayarak ve daireler çizerek yukarı doğru yükseliyordu. Teknenin yanına geldiğinde, Ali Akya’yı bana doğru yanaştırdı. Akya’yı uzanıp aldım. Artık, Akya teknedeydi. Bizim de keyfimiz yerindeydi.

İçimizdeki İnanç Bizi Akya İle Buluşturmuştu

BALIGIN BUYUKLUGU KARSISINDA GOZLERINE INANAMADILAR

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/_iirGk4xt4U

İçimizdeki İnanç Bizi Akya İle Buluşturmuştu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.