AKYALAR PESLERINI BIRAKMADI

Akyalar Peşlerini Bırakmadı :

Balık avı turuna, balık avı yapacağına dair içinde hiç bir tereddüt ve şüphe duymaksızın ve balık avı turuna çok fazla anlam yüklemeden gelindiğinde, eğer arkanızda sizi kıskanacak veya aşırı taleplerde bulunan kimseler bırakmamışsanız başarılı olma ihtimaliniz artmaktadır. Yoksa balık avı yapacağınıza dair tereddütleriniz varsa, balık avını istatistiklerle değerlendiriyorsanız , evde sizden çok fazla balık bekleyen onlarca insan varsa, birilerine hava atmak için iddialı laflar ederek onların olumsuz enerjisini kendinize yüklemişseniz balık avı yapma şansınızı yok ettiğinizden emin olabilirsiniz. Bu hal içindeyseniz tavsiyem, balık avı turuna gelmek yerine balık halinden balık alıp o kişilere ziyafet çekmeniz daha hayırlı olacaktır.

AKYALAR PESLERINI BIRAKMADI

Balık avı turuna güzel bir ortamda arkadaşları ile balık avının keyfini yaşamak için gelmiş bir grubun hikayesini anlatacağım. Bu hafta turumuza katılan Ufuk – Erdal ve Uğur beyler böyle düşünen bir arkadaş grubuydu.

AKYALAR PESLERINI BIRAKMADI

Sabah güneş doğmadan Adrasan Sahilinden denize açıldık. Yemlik Palamut avı pek uzun sürmedi. Yemlikleri garanti altına alınca hemen Pırasalı Ada istikametini tuttuk. Pırasalı Ada etrafında bir kaç büyük Yazılı Orkinos avından sonra Akya oltasının hazırlığı için adadan biraz açıldık. Oltalar hazır olunca sıra ile denize bırakarak Pırasalı Adanın etrafında turlayıp Adrasan Koyuna doğru yol almaya başladık. Daha önce sıkça Akya avı yaptığımız yerlere özenle bakarak yolumuza devam ettik.

Sabah Suyunda Balık Avı

Gemliyik Koyu ve Tuzla Adalarının olduğu bölgelerden çok umutluydum, ama oralarda hareket olmayınca yolumuza devam ettik. Akseki Koyunda Balon Balıkları oltaya müdahil olunca yemleri tazeleyip yolumuza devam ettik.

Kalomanın şiddetle akması çok uzun sürmedi. Kaloma o kadar şiddetle akıyordu ki, hemen boştaki oltayı toplayıp açık suya doğru çıkmaya başladık. Bu şekilde Akya da yorulduğundan mücadele gücümüz artıyordu. On beş dakika sonra tekneyi durdurduğumuzda Akya mücadelesine kaldığımız yerden devam ettik. Herkes sıra ile oltayı çekerek diğerinin de avdan aynı keyfi almasını sağladığı gibi, dinlenmek için de fırsat buluyordu. Yarım saat sonra Akya teknenin altından parıldayarak ve dönerek yukarı doğru gelmeye başladı. Teknenin yanına geldiğinde muhteşem gözüküyordu. Herkes büyük bir heyecan içindeydi. Akya’yı tekneye aldığımızda artık herkesin mutluluğu tamam olmuştu.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/ltTn232PClk

Akyalar Peşlerini Bırakmadı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.