KURTULAN KACAR OLTAYA TAKILAN BIZIMDIR

Kurtulan Kaçar Oltaya Takılan Bizimdir :

AKYA AVI VIDEOSU –

Büyük balık avı yapma arzusu onları Adrasan’ın bereketli sularında balık avı turuna çıkmaya zorlayınca, arzularının sesini dinleyip Adrasan’a geldiler. Adrasan doğal güzellikleriyle pek çok insanı ilk gördüğünde büyüleyen bir yerdir. Akdeniz’in ender kalmış bakir bölgelerinden en önemlisidir. Hatta mitolojik dönemlere kadar inildiğinde Yunan mitolojisinin yaşandığı yer olduğu konusunda hiç bir kuşkuya mahal vermeyecek kadar çok özelliği bir arada bulunduran bir bölgedir.

KURTULAN KACAR OLTAYA TAKILAN BIZIMDIR

Sabah erkenden güneş doğmadan Adrasan Sahilinde buluşup yemlik Palamut avı yapmak için açıldık. Koy içinde çok güzel yemlik Palamutlar olduğu için önce koy içinde turlayarak bir buçuk saat içinde yeterli Palamut avını yaparak yönümüzü Pırasalı Ada istikametine çevirdik. Bir gün önce Pırasalı Adada 3 Kg üstü Yazılı Orkinos avı yapmıştık. 3 Kg üstü Yazılı Orkinos avı yapmak için geldiğimiz Pırasalı Ada etrafında dönmeye başladığımızda pek çok kere oltalarımızın kaloması akmasına ve büyük heyecan yaşamamıza rağmen hiç bir büyük Yazılı Orkinos avı yapmak kısmet olmadı. Bütün oltamıza vuran Yazılı Orkinoslar oltayı çekmeye başladığımız esnada yada teknenin altına getirdiğimizde takımı çekmeye hazırlanırken kendini kurtardı. Büyük Yazılı Orkinos avından vazgeçince Akya avı için Akya oltasının hazırlığına başladık.

KURTULAN KACAR OLTAYA TAKILAN BIZIMDIR

Büyük Balık Avına Başlıyoruz

Akya oltaları hazır olduğunda sırayla oltaları suya bırakarak Akya avı için dolaşmaya başladık. Pırasalı Adada bir kaç tur atmamıza rağmen hiç vuruş olmayınca Adrasan Koyuna doğru yönümüzü çevirerek ilerlemeye başladık. Sırasıyla Gemliyik Koyu, Tuzla Adaları, Akseki Koyunu geçtik. Bu bölgede oltamıza takılan iki büyük Akya’yı kaçırdık.

Artık üçüncü kısmet için dolaşıyorduk. Nihayet üçüncü Akya’nın basmasıyla kaloma aniden akmaya başladı. Kalomanın akışından pek büyük olmayan bir Akya’nın oltaya takıldığını anlayarak oltaları toplamaya başladık. Beklenen an o an olduğu için herkes heyecan içindeydi. Balıkla mücadelemiz on – on beş dakika kadar sürdü. Teknenin altında parıldayarak dönmeye başladığında, artık Akya yakaladığımız konusunda hiç bir tereddüt kalmamıştı. Akya teknenin yanına geldiğinde kolayca içeri alıp Akya avını keyfini yaşamaya başladık. Büyükleri kaçırıp küçük olanı alabilmiştik.

KURTULAN KACAR OLTAYA TAKILAN BIZIMDIR

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/C5Dv3USecA4

Kurtulan Kaçar Oltaya Takılan Bizimdir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KURTULAN KACAR OLTAYA TAKILAN BIZIMDIR için 2 cevap

  1. MURAT İNSEL der ki:

    Sevgili Kardeşim MENDERES,

    Seninle yaşadığımız bu güzel anları hiç unutmayacağım. Benliğimde hoş bir seda olarak kalacak… Bundan sonra ADRASAN ve seni her yıl ziyaret etmek dileğimizdir. Sana çok teşekkür ediyoruz kardeşim.

    Sevgi ile kal……….

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.