ATALAY AILESI YAZILI ORKINOS AVINDA

Atalay Ailesi Yazılı Orkinos Avında :

Akya avı hayali Atalay ve ailesini Adrasan’a getirmişti. Yıllar önce katıldıkları balık avı turundan sonra bu sefer Akya avı yapmak istiyorlardı.

ATALAY AILESI YAZILI ORKINOS AVINDA

İki gün sabah turu, iki gün de akşam turu programı yaptık. Sabah turu programlarına Atalay erkek arkadaşlarıyla gelirken, öğleden sonraki turlara ailesiyle geldi. Erkek arkadaşlarıyla çıktığımız sabah turlarında hava ve balık muhalefeti dolayısı ile balık avı çok bereketli geçmezken, ailesiyle çıktığımız balık avı turlarında oldukça bereketli avlar yaptık.

ATALAY AILESI YAZILI ORKINOS AVINDA

Atalay ve ailesinin katıldığı ilk turda balıklar hiç muhalefet göstermedi. Üstelik havada oldukça iyiydi. Bu sayede istediğimiz yerlere gidip istediğimiz avları yapmak kısmet oldu. Özellikle bu avlarda Atalay’ın eşi çok başarılıydı. Büyük, küçük boy her boydan Yazılı Orkinos ve Tombik avı yapmak kısmet oldu. Özellikle 3 Kg olan Yazılı Orkinoslar çok iyi mücadele ettiğinden hep beraber balık avı keyfini sonuna kadar yaşadılar. Ailecek balık avı turunda eğlenip balık avı yapmaları onları çok mutlu etmişti. O akşam turundan dönüşte menüde Yazılı Orkinos kızartması vardı.

Yazılı Orkinos Bereketi

Atalay son gün akşam turuna oğlu ile gelmişti. Atalay bu turda oğlunun da balık avı yapmasını ve bu sayede balık avını hobi olarak benimsemesini istiyordu. Böylece eşi ve oğlu ileriki günlerde katılacağı balık avı turlarında ona hevesli balık avı arkadaşı olabilecekti. Bu turda balıkların önemli kısmı oğlunun oltasına takılması dolayısıyla, bu amacına ulaşmış oldu. Tur bitiminde yiyecekleri balığı avlamışken, beraber balık avı heyecanını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorlardı.

Atalay ve ailesiyle Akya avı hayali ile çıktığımız her turda bir çok Yazılı Orkinos ve Tombik avlayarak Akya için yemli dip sırtısı yapmamıza rağmen Akya avlamak kısmet olmadı. Bu turlarda Akya oltasını çekmenin adrenalinini yaşamak dışında Akya avı yapmanın o tarifi mümkün olmayan heyecanını yaşamak kısmet olmamıştı. İnşallah daha sonraki turlarda Akya avı yaparak bu amacı da gerçekleştirmiş olacaklar.

Atalay Ailesi Yazılı Orkinos Avında

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/Ts6eOTB0nkA

Atalay Ailesi Yazılı Orkinos Avında

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.