COCUKLARIN BALIK AVI MACERALARI

Çocukların Balık Avı Maceraları :

COCUKLARIN BALIK AVI MACERALARI

Çocuklar aile bireylerinin teşvikiyle ya da çevrelerinde sevdikleri insanların keyif alarak yaptıkları bu hobiye merak salarak balık avına başlarlar. Eğer balık avı hobisi onların mizaçlarına uygunsa devam ettirirler.

COCUKLARIN BALIK AVI MACERALARI

Balık avı doğa ile baş başa yapılan bir aktivite olduğu için insanların doğaya karşı sevgileri oluşmaya başlar. Doğayı seven insanlar hem doğaya karşı hem de avladıkları canlılara karşı kendilerini sorumlu hissederler. Bu his insanın içinde bir kere oluştum mu, artık onun doğaya karşı olumsuz bir davranışını izlemek pek mümkün değildir. Doğayı hep daha iyi görmek ister ve daha iyi olabilmesi için kendine düşen görevleri tanımlayarak uygulamaya geçer. Bunların içinde en önemlisi doğayı kirletmemek ve avladıkları canlıların yaşam hakkına saygı duymak gelir.

BARAKUDA AVI REKORTMENLERI

COCUKLARIN BALIK AVI MACERALARI

Doğayı Kirletmemek

Doğayı kirletmemeyi hem fiziksel atıkları atmamak, tahrip etmemek ve doğanın ahengini bozacak gürültülerden kaçınmak şeklinde tanımlayabiliriz. Özellikle plastik atıkların uzun yıllar kaybolmaması ve bulundukları ortamdaki yaşama zarar vermesi dolayısıyla kesinlikle doğaya atılmaması gerekir. Hata bir adım ötesinde görüldüğü yerde toplanması gerekir.

AILESIYLE BUYUK BALIK AVLAMANIN HEYECANINI YASADILAR

COCUKLARIN BALIK AVI MACERALARI

Doğada tahribat yapmak ancak kamu yararı söz konusu ise kısıtlı alanlar için yapılabilir. Ama genel alanlar mutlaka korunmalıdır.

COCUKLARIN BALIK AVI MACERALARI

Gereksiz gürültüler doğanın ahengini bozarak o bölgeden yaşayan canlıların yer değiştirmelerine sebep olabilir. Bu o bölgedeki canlılığın azalması ve zamanla yok olmasına sebep olur. Doğa içinde yaşayan canlılarla bir bütündür ve bu şekilde güzelliğini, canlılığını devam ettirebilir.

BABA VE OGLUN 4 KG YAZILI ORKINOS AVLAMA KEYFI

COCUKLARIN BALIK AVI MACERALARI

Avlanan Canlının Yaşam Hakkına Saygı Duymak

Doğada av yapanın, avın devamlılığı ve doğanın canlılarıyla beraber korunabilmesi adına ihtiyaç kadar avlanılması gerekir. İhtiyaç kadar avlanılması ve meraların canlılığının gözetilmesi, av zamanlarının belirlenmesinden, ne kadar av yapılabileceğinin tespitine kadar pek çok araştırılmanın yapılmasını gerektirir.

Çocuk yaşta bu maceranın içinde yer alan bireyler ilerleyen yaşlarda bu çabalara katılarak veya maddi, manevi destek vererek ve kamuoyu oluşturulmasında katkı sağlayarak, maceranın kendi çocukları için de devam etmesini sağlamış olurlar. Bu sebeple çocukların balık avı maceraları desteklenmeli ve teşvik edilmelidir.

YA NASIP DEYIP BUYUK BALIK AVINA CIKTIK KISMETIMIZE 30 KG AKYA GELDI

Çocukların hafızalarında en fazla yer tutan anılar, doğaya ait olanlardır.

YEMLIK PALAMUT BEKLERKEN 3 KG YAZILI ORKINOS GELDI

Yemlik Palamut Beklerkenhttps://dai.ly/x221y09

Çocukların Balık Avı Maceraları

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.