BUYUK BALIK AVI TURIZMI ZENGINLESTIRIR

Büyük Balık Avı Turizmi Zenginleştirir :

Büyük balık avı turizmi zenginleştirir derken belirtmek istediğimiz: Uygun teknelerle büyük balık avını yabancı turist ağırlıklı olarak yaparsak, konaklama gün sayısını ve kişi başına elde edilen turizm gelirini arttırabiliriz. Bu durum ülkenin turizm gelirlerini ciddi miktarlarda arttırır. Bunu hangi yollarla yapabiliriz?

BUYUK BALIK AVI TURIZMI ZENGINLESTIRIR

Günlük İhtiyacı Daha Az Adetle Karşılayarak

Amatör balıkçılıkta günlük avlanma limiti 5 Kg dır. 5 Kg balığı bir balık avlayarak yapmak mümkündür. Balık avına üç kişi çıkmışsak 15 – 20 Kg bir balık yeterli olacaktır. Büyük balık avı yorucu ve insanı kolay tatmine ulaştıran psikolojik yönüyle avcıyı fazlaca av yapmaktan kolayca uzaklaştırır. Belki ilk büyük balık avında bu üç kişi ikinci avı yapmayı isteyebilir. Ama sonraki avlarda bu istek devam etmez.

Büyük balığın avı çok fazla emek harcanarak yapıldığından çok büyük haz verir. Oluşan büyük coşku ile avlanan büyük balık paylaşım aşamasında, temizlenip paylaşılmasının ve taşınmasının zorluklarından dolayı giderek daha az adet avlanır. Etin ihtiyaç olmadığı durumlarda yakala bırak yöntemiyle balık avı yapıldığından, zenginleşmenin temel kaynağı olur.

BUYUK BALIK AVI TURIZMI ZENGINLESTIRIR

Büyük Balık Avı Küçük Balıkların Çoğalmasına İzin Verir

Büyük balık avına alışan bir kişiye artık küçük balık avı hiçbir anlam ifade etmez. Büyük balık avının mücadele zevki hiçbir küçük balık avında yoktur. Büyük balığın kalomayı boşaltma etkisi ve oltaya yüklendiğinde verdiği heyecan hiçbir şeyde yoktur. Her zaman beklenilmeyen güçler, avın tekneye alınıp alınamayacağının belirsizliği, mücadelenin nasıl kazanılacağının verilen anlık kararlara bağlı olması, değişkenlik, bilginin her avda yenilenmesi, tecrübenin her avla biraz daha artması ve bir avla bütün et ihtiyacının karşılanacak olması insanı heyecana boğar.

Bu kadar olumlu etkiyi bırakıp, tatmini yaşamanın zor olduğu küçük balık av yöntemine geri dönülmemesi ufak balığı arttırarak, çoğalmasına sebep olur. Ufak balık çoğaldıkça, büyük balığın avı da hızla kolaylaşır. Artık büyük balık avı yapak kolaylaştığında, daha büyük balıkların avına yönelerek, önceden büyük sayılan balıklarında büyümesine imkan tanınmış olur. Daha büyük balık avı daha fazla zenginleşme anlamına gelir.

BUYUK BALIK AVI TURIZMI ZENGINLESTIRIR

Büyük Balık Avı Avcının Kimyasını Değiştirir

Büyük balık avına alışan insanda gelişen bir psikoloji de daha büyüğüne yönelmektir. Daha büyüğe yönelen kişide balık etinin önemi kalmaz. Artık avcı büyük balığı avlamak dışında bir amaç gütmeden balık avına çıkar. En büyük tatmini de, o devasa balığı avlayıp teknenin yanından özgür yaşantısına geri salmaktır. Bu aşma zenginleşmenin son aşamasıdır. Bu aşamadan sonra avlanan balık daha fazla insana yeterken, geri bırakılma yüzdesi çok artar. Denizden avlanan balık miktarının azalması, denizin zenginleşmesi anlamına gelir.

BUYUK BALIK AVI TURIZMI ZENGINLESTIRIR

Bu aşamadan sonra balık avının garantili VIP balık avı turuna dönüştürülmesi ülkenin turizm gelirlerine bağlı olarak zenginleşmesi anlamına gelmektedir. Bu durumda balık zenginliğinin yanına birde turizme ve alternatif iş kollarındaki gelişmeye bağlı olarak ülkenin genel anlamda zenginleşmesinden bahsetmek mümkün olur. Bunun anlamı kaynakların verimli kullanımıdır. DOĞRU ZAMANDA YAPILAN HASAT, ÜLKENİN ZENGİNLEŞMESİ ANLAMINA GELMEKTEDİR. Üstelik bu zenginleşme sadece parasal zenginleşme değildir. Daha öneli olan kültürel zenginleşmedir ki, bu devamlılık arz etmenin en önemli kaynağıdır.

Büyük Balık Avı Turizmi Zenginleştirir

Büyük Balık Avı Videosu: https://dai.ly/x275nb1

Büyük balık avı turizmi zenginleştirir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUYUK BALIK AVI TURIZMI ZENGINLESTIRIR için 4 cevap

 1. Cenk Öztürk der ki:

  Tatlı su avcılığı için konuşuyorum. Trofe yakalamak insanda çok büyük zevk bırakır. Yazıda da bahsedildiği gibi, büyük balıktan sonra küçük balıkların oltaya vurması hiç bir anlam ifade etmemeye başlıyor. Her zaman daha büyük trofe için uğraş vermeye başlıyorsun.

  • Menderes Yahşi der ki:

   İnsan doğasında, büyük balık avından sonra küçük balığa karşı ilginin azalmaya başlaması psikolojisi var. Bu psikoloji aynı zamanda küçük balığı koruyarak, geri salınmasını ve böylece balığın çoğalmasını sağlayan çok faydalı bir ruh halidir. Kişinin ruh sağlığının gelişimi ve kişiliğin daha iyi oturması ve daha bilinçli bir birey olma adına da çok önemlidir. Umarım bütün amatör balıkçılar büyük balık avına yönelerek, bu ruh halini yaşama şansını elde ederler.

 2. irfan unver der ki:

  Bu balıkların avını bende yapmak istiyorum. Bu işin sırrı nedir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bu işin sırrı kimseyi kıskanmadan ve yılmadan ısrarla denemeye devam etmek. Olumsuz enerjiyi kendinizden ne zaman uzak tutup balık avlayacağınıza inandığınız gün istediğiniz balığı avlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Tereddüt etmeyen, kendine ve kısmetine inanan her zaman büyük avlamak konusunda başarılı olacaktır.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.