BABA VE OGLUN 4 KG YAZILI ORKINOS AVLAMA KEYFI

Baba ve Oğlun 4 Kg Yazılı Orkinos Avlama Keyfi:

BABA VE OGLUN 4 KG YAZILI ORKINOS AVLAMA KEYFI

Uzun yıllardır süregelen arkadaşım oğluyla beraber balık avına geldi. Bende oğlumu yanıma alarak beraberce balık avına çıktık. Amaç büyük balık avıydı. Yüzey sırtısı çekerek yemlik balık avına başladık. Yemlik balıklar denizde her yerde olmasına rağmen pek oynak yapamıyorlardı. Bunun sebebi büyük balıkların varlığıydı. Özellikle Akyalar, Orkinoslar ve Yunuslar ortalıkta dolaşıyordu.

BABA VE OGLUN 4 KG YAZILI ORKINOS AVLAMA KEYFI

Pırasalı Ada İstikametinde Balık Avı

Yönümüz Pırasalı Ada istikametiydi. Pırasalı Adaya kadar oltalara hiçbir balık vurmadı. Pırasalı Adayı geçip Çoban Limanına yöneldik. Çoban Limanın içinde kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Büyük bir balığın oltaya takıldığı belli oluyordu. Hemen tekneyi taşlık bölgeden açık denize doğru almaya başladık. Bir yandan da balıkla mücadeleye başladık. Yüzey sırtısının beden misinası 0,40 mm olduğu için sabırla mücadele etmek gerekiyordu. Bizde kalomaya hiç dokunmadan sabırla mücadele ettik. Yorulan oltayı diğerine verdi. Sonunda balık teknenin altında gözüktü. Uzanıp tekneye aldık. Oldukça büyük bir Yazılı Orkinos çekmiştik. İlk anda gözümüze 5 Kg civarı gözükmüştü. Hemen herkes Kg tahminlerinde bulundu. Genellikle 5 Kg üstü rakamlar söylendi. Ben 4,250 Kg demiştim.

BABA VE OGLUN 4 KG YAZILI ORKINOS AVLAMA KEYFI

Büyük Balık Avı Başlıyor

Sonrasında oltamıza güzel bir yemlik balık takıldı. Hemen onunla Akya Oltasını hazırladık. Büyük balık avına başladık. Artık yönümüz Pırasalı Adadan Adrasan yönüne doğruydu. Çünkü deniz güneyden esen sert rüzgarla sertleşmeye başlamıştı. Adrasan Koyuna doğru girerken bir yandan Akya avı yapmaya çalışırken, bir yandan da güney rüzgarının etkisinden çıkmaya çalışıyorduk. Koyun içine girdikçe rüzgarın etkisi azaldı. Artık daha keyifli bir şekilde büyük balık avına devam ediyorduk. Ama oltamıza Balon Balığından başka bir şey takılmadı.

Oltamıza 4,2 Kg Yazılı Orkinos dışında büyük balık takılmasa da keyfimiz yerindeydi. Denizde olmanın ve beraberce sohbet etmenin tadını çıkarıyorduk. Üstelik yanımızda oğullarımız da vardı. Keyifli bir sabah balık avı turunu bitirerek kıyıya döndük. Çocuklar kıyıda da balıkla fotoğraf çektirmeye devam ettiler.

Eski dostumla büyük balık avı olarak 2 sene önce 5 Kg bir Sinarit avı yapmıştık. Bu sene de 4,2 Kg Yazılı Orkinos avı yaptık. Kısmetse yakın zamanda 10 Kg üstü bir Akya avı yapmayı hedefliyoruz. Yeniden beraberce balık avına çıkmak için en yakın zaman Ağustos 2018 olarak gözüküyor.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/xZ304CzkGCw

Baba ve Oğlun 4 Kg Yazılı Orkinos Avlama Keyfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BABA VE OGLUN 4 KG YAZILI ORKINOS AVLAMA KEYFI için 5 cevap

 1. Murat Atasal der ki:

  Güzel bir av olmuş. Özellikle baba ve oğul için güzel bir anı olmuş. İnşallah bize de nasip olur.

 2. Selçuk Yılmaz der ki:

  Yazılı Orkinoslar ne kadar büyüyebiliyor? Siz en büyük ne kadar yakaladınız?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla 10 Kg kadar büyüyor. Ama 20 Kg kadar büyüdüğünü iddia edenler var. Biz en büyük 7 – 10 Kg arası yakaladık. Şimdiye kadar internet üzerinde gördüğüm en büyük Yazılı Orkinos da 10 Kg kadardı. Belki açık denizde daha büyükleri de olabilir. Her yeni av yeni şeyler öğretir. Öğrenmenin bir sınırı yok. Bu yüzden her av yeni bir maceradır.

 3. Ali bağcı der ki:

  Bende kızlarım büyüdüğünde bu keyfi onlarla beraber yaşamayı çok isterim. Onların eve gelen büyük balığın nasıl mücadelelerle avlandığını görmelerini isterim. İnşallah bu da kısmet olur.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.