BARAKUDA AVI REKORTMENLERI

Barakuda Avı Rekortmenleri :

BARAKUDA AVI REKORTMENLERI

Bu balık avı turu için iki baba oğullarıyla beraber Kapadokya’dan geldiler. Balık avına, üç kişi katılabildikleri için iki günlük tur planladık. Çocuklar her bir gün babalardan biriyle beraber, iki gün balık avına katılacaktı. İki gün boyunca balık avı için Pırasalı Ada istikametine gitmiştik. İlk günkü balık avı turu Palamut ve Yazılı Orkinos avıyla geçmişti. İlk günkü balık avı turunda dip rapalası ile balık avı yapamamıştık. İlk gün çocuklar için balık avına ve oltalara alışma günü oldu.

TEKNEDE OLTAYLA BUYUK BALIK AVI

BARAKUDA AVI REKORTMENLERI

İkinci gün balık avı turu, Kapıarası’nın açığında dip sırtısı ile başladı. Arada birkaç vuruş almamıza rağmen, balık alamamıştık. Pırasalı Ada civarından çok umutluydum. Pırasalı Ada civarı her zaman çok güzel büyük balık yapardı. Fakat bugün olmadı.

BARAKUDA AVI TEKNIKLERI

BARAKUDA AVI REKORTMENLERI

Pırasalı Adadan Çoban Limanına yöneldik. Genellikle, Çoban Limanında Barakuda avı yaparız. Çoban Limanının ortalarına gelmiştik ki, Emre’nin oltasının kaloması hızla boşalmaya başladı. Emre on yaşında olmasına rağmen, bir gün öncesinden kazandığı tecrübe ile gayet sakin bir şekilde, çıkrık makineli oltasını sarmaya başladı. Bizde hemen oltalarımızı topladık. Emre sakin bir şekilde oltasını çekmeye devam ediyordu. Arada, oltasını hemen çekmesi için müdahale geldiğinde, “hayır, hiç acele etmesine gerek yok. Bu şekilde sakin sakin çekmesi daha doğru. Sadece, oltada boşluk vermesin yeterli” diyerek, Emre’nin konsantrasyonunun bozulmasına engel olmaya çalışıyordum. Birazdan Barakuda teknenin yanında gözüktü. Uzanıp Barakuda’yı tekneye aldık. Emre, Barakuda ve olta ile fotoğraf makinesine poz vermeye başlamıştı. On yaşında bir çocuk, elinde çıkrık makineli olta, oltanın ucundaki rapalada 70 cm Barakuda. Müthiş bir görüntüydü. Emre düzenlemekte olduğumuz balık avı turlarında Barakuda avı yaparak, en genç amatör balık avcısı olmuştu.

YEMLI DIP SIRTISIYLA BARAKUDA AVI

Tur dönüşünde İkizler Pansiyonda bir araya gelerek, balık avı turumuzdan konuşup, avladığımız Barakuda ile kendimize ziyafet çekmiştik. Balık avı turunun en güzel tarafı bu. Avlanan balık bir şekilde beraberce tüketilmeli. Amatör balıkçı için en güzel paylaşım budur.

Barakuda Avı Rekortmenleri

BARAKUDA AVI TEKNIKLERI

Barakuda Avı Videosuhttps://youtu.be/F3jep-vxH_Y

Barakuda Avı Rekortmenleri

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.