RAPALA ILE SINARIT AVI HER MAYIS AYINDA DEGISMEZIMIZ OLDU

Rapala ile Sinarit Avı Her Mayıs Ayında Değişmezimiz Oldu

Balık avı turu, tur şekli; rapala ile Sinarit avı.

RAPALA ILE SINARIT AVI HER MAYIS AYINDA DEGISMEZIMIZ OLDU

Sevgili eşimle çıktığımız balık avı turunun tarihi yine bir 18 mayıs günü. 18 mayıs benim doğum günüm. Her sene 18 mayıs günü balık avı turu yoksa, Eşimle kendimize balık avı turu düzenleriz.

RAPALA ILE SINARIT AVI HER MAYIS AYINDA DEGISMEZIMIZ OLDU

O gün rezervasyonu yapılmış bir balık avı turu olmadığından tekneye atladığımız gibi balık avına çıkmıştık. Adrasan Koyundan çıkmadan dip rapalasıyla hazırladığımız dip oltalarını denize bıraktık. “Ya nasip” diyerek rızkımızın peşine düşmüştük. Genellikle 18 mayıslar eşimle benim Sinarit, Akya, Lagos günümüz oluyordu. Her çıktığımız balık avının ortak balığı hep Sinarit oluyordu. Açıkçası bu balık avına da Sinarit umuduyla çıkmıştık. İkimizin aklında da Sinarit vardı. Sinarit avı yaparsak, akşam yemekte Sinarit ziyafeti çekecektik.

RAPALA ILE SINARIT AVI HER MAYIS AYINDA DEGISMEZIMIZ OLDU

Beş Adalara kadar olta çektik. Yolda bir çok Balon Balığı avladık. Hepsini geri saldık. Arada diğer balıklar da vurdu. Ama, tekneye almak kısmet olmadı.

Beş Adalardan dönerken benim oltanın kaloması hızla boşalmaya başladı. “İşte Sinarit geldi” dedim. Eşim “o Sinarit yanlış adrese gelmiş” diye espri yapmaktan kendini alamamıştı.

Oltaları taşlara çok yakın çekiyorduk. Bu yüzden çıkrık makinenin ipini hafifçe tutup taşlardan uzaklaşmaya başladım. Eşim hızla oltasını toplamaya başlamıştı. Rölanti hızıyla uzaklaşırken bir yandan oltayı sarıyordum. Taşlardan yeterince uzaklaştığımızda eşim de oltasını toplamıştı. Benim oltayı ona verdim. Oltayı sarmaya başladı. Sinarit arada bir kalomayı boşaltmasına rağmen rahat geliyordu. Belli ki çok büyük değildi.

Genellikle Sinarit’i 4 – 5 kg arası avlarız. Bu boyuttaki balıkların mücadelesini bekliyorduk. Bu balık çok mücadele edemedi. Sinarit tekneye yaklaştığında uzanıp tekneye aldım. Sinarit, 3  kg civarıydı.

Bu yaş günümü de Sinarit avıyla karşılamıştık. Yaş günü akşamını da Sinarit ve salatayla kutladık. İnsanın kendi avladığı balığı yiyebilmesi kadar güzel bir hediye var mı? Sevgili eşim her zaman olduğu gibi pastayı unutmamıştı. Seni seviyorum aşkım. İyi ki varsın.

BAYANLAR BALIK AVI TARIHINDE DUNYA REKORU OLACAK BIR AV HIKAYESI

Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/ohH73p73PHw

Rapala ile Sinarit Avı Her Mayıs Ayında Değişmezimiz Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.