Jig ile Akya Avı Resimleri

Jig ile Akya Avı Resimleri :

Balık avı turu, tur şekli; jigging yöntemiyle Akya avı.

Jig ile Akya Avı Resimleri

Mustafa Demir – Erhan Arman – Emre Akis ile balık avı turuna çıktık. Adrasan sahilinden 300 m açıldıktan sonra, Palamut avına başladık. Palamut avını Adrasan Koyu içinde yaptık. Palamut çok verimli gözüküyordu.

Jig ile Akya Avı Resimleri

Artık, Palamut’u yem yaparak yemli dip sırtısı çekme şansımız vardı. Yemli dip sırtısı yapmak için Pırasalı Adanın yolunu tutmuştuk.

JIGGING

Adrasan’da hava ve deniz çok güzeldi. Balık avı için her şart müsaitti. Keyfimiz yerinde sohbet ederek Pırasalı Adaya doğru gidiyorduk. Uzaklardan Mustafa Örten’in tekne Adrasan Koyuna doğru geliyordu. Biz sohbet ederek sırtı çekmeye devam ederken, Mustafa Örten’in tekne bize doğru yanaşmaya başladı. Tekne 9,80 m fiber, 380 beygir gücünde içten takma dizel motora sahip bir tekneydi.

Bir süre sonra yanımıza geldiler. Balık avının nasıl geldiğini sordular. Bizde, Palamut avı yaptığımızı, Pırasalı Adada Akya için yemli dip oltası atacağımızı söyledik. “Sizde ne var” dedik. Jigging yöntemiyle 26 kg Akya avladıklarını ve geri dönüşe geçtiklerini söylediler. Jigging yöntemiyle 26 kg Akya avı yapıldığını duyunca bizimkiler çok heyecanlandılar. 26 kg Akya’yı görmek istediler. Mustafa Örten Akya’yı teknenin büyük livarından çıkardı. Mustafa Örten’in yanında Mustafa Yılmaz’da vardı. Mustafa Örten Akya’yı bize gösterdi. Biz balığı incelerken Mustafa abi elinde bir kahve kupası, kahve içip 26 kg Akya’nın keyfini çıkarıyordu. Bizimkiler Akya’yı görünce, bizim tekneye istediler. Mustafa Örten bizim tekneye doğru balığı sarkıttı. Bizimkiler Akya’yı alınca önce video, sonra fotoğrafları çektik. Akya’ya olan hasretlerini giderdiler. Akya’yı Mustafa Örten’e geri verip yolumuza devam ettik.

Pırasalı Adada Palamut’u yem yaptık. Yemli dip oltası ile sırtı çektik. Yemli oltamıza Balon Balığı dışında bir şey vurmadı. Yemli dip oltası ile sırtı çekmekten vazgeçtik. jigging yöntemiyle balık avı yapmaya karar verdik. Yarım saat kadar da Jigging yöntemiyle balık avı yaptık. Buna rağmen jig’lere balık vurmayınca, oltaları toplayıp geri dönüşe geçtik.

JIGGING TURU

Jigging Yöntemiyle Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/8BnEvHANjIs

Jig ile Akya Avı Resimleri

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.