JIG ILE AKYA AVI VIDEOSU

Jig ile Akya Avı Videosu :

JIG ILE AKYA AVI VIDEOSU

Mustafa Demir – Erhan Arman – Emre Akis ile balık avı turu, Adrasan  sahilinde sabah erkenden buluşup tekneyle denize açılmamızla başladı. Adrasan Koyu içinde Palamut avı yapmaya başlamıştık. Palamut çok verimli gözüküyordu. Yemlik Palamut’u Adrasan Koyu içinde avlamıştık. Artık, Palamut’u yem yaparak yemli dip sırtısı çekme şansımız vardı.

JIG ILE AKYA AVI VIDEOSU

Akya oltası kullanarak Akya avlamak için Pırasalı Adanın yolunu tutmuştuk. Adrasan’da hava ve deniz çok güzeldi. Balık avı için her şart müsaitti. Keyfimiz yerinde sohbet ederek Pırasalı Adaya doğru gidiyorduk. Uzaklardan Mustafa Örten’in tekne Adrasan Koyuna doğru geliyordu.

JIG ILE AKYA AVI VIDEOSU

Biz sohbet ederek sırtı çekmeye devam ederken, Mustafa Örten’in tekne bize doğru yanaşmaya başladı. Mustafa Örten’in tekne 9,80 m fiber, 380 beygir içten takma dizel motorlu bir teknedir. Bir süre sonra yanımıza geldiler. Balık avının nasıl geçtiğini sordular. Bizde Palamut avı yaptığımızı, Pırasalı Adada Akya için yemli dip oltası atacağımızı söyledik. Sizde ne var dediğimizde, jigging yöntemiyle 26 kg Akya avladıklarını ve geri dönüşe geçtiklerini söylediler. Jigging yöntemiyle 26 kg Akya avladıklarını  duyunca bizimkiler çok heyecanlandılar, 26 kg Akya’yı görmek istediler. Mustafa Örten Akya’yı teknenin büyük livarından çıkardı. Mustafa Örten’in yanında, Mustafa Yılmaz’da vardı. Mustafa Örten Akya’yı bize gösterirken, Mustafa abi elinde bir kahve kupası kahve içiyor ve 26 kg Akya’nın keyfini çıkarıyordu. Bizimkiler Akya’yı görünce bizim tekneye istediler. Mustafa Örten bizim tekneye doğru balığı sarkıttı. Bizimkiler Akya’yı alıp önce video, sonra fotoğrafları çektiler. Akya’ya olan hasretlerini giderdiler. Akya’yı Mustafa Örten’e geri verip yolumuza devam ettik.

Pırasalı Adada Palamut’u yem yaparak yemli dip oltası ile sırtı çektik. Yemli oltamıza Balon Balığı dışında bir şey vurmayınca, yemli dip oltası ile sırtı çekmekten vazgeçip jigging yöntemiyle balık avı yapmaya karar verdik. Yarım saat kadar da Jigging yöntemiyle balık avı yapmaya çalışmamamıza rağmen, jig’lere balık vurmayınca oltaları toplayıp geri dönüşe geçtik.

Jig ile Balık Avı Teknikleri

Jig ile Büyük Balık Avı Videosuhttps://www.dailymotion.com/embed/xoj8ei

Jig ile Akya Avı Videosu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.