YEMLIK PALAMUT BEKLERKEN 3 KG YAZILI ORKINOS GELDI

Yemlik Palamut Beklerken 3 Kg Yazılı Orkinos Geldi :

YEMLIK PALAMUT BEKLERKEN 3 KG YAZILI ORKINOS GELDI

Balık avı turları düzenlememize rağmen ailemle beraber balık avına çıkmak, iş yoğunluğundan dolayı pek mümkün olmuyor. Bu sene fırsat buldukça hep beraber denize açılıp balık avı yaparak denizin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Ailemle denizde olmak ve balık avı yapmak çok hoşuma gidiyor. Karım ve oğlum yanımda olunca, sanki bütün sorumluluklarım sona eriyor. Geride kaygılanacak hiç bir şey kalmıyor.

YEMLIK PALAMUT BEKLERKEN 3 KG YAZILI ORKINOS GELDI

Sabah erkenden kalkıp denizde olmanın keyfini yaşamak ve balık avı yapmak için denize açıldık. İstikamet Sulu Adaydı. Sulu Ada, hepimizin hafızalarında güzel hatıraları canlandırıyor. Yol boyunca oltalarımız suda sohbet ederek ilerledik.  Deniz ve hava çok güzeldi. Eski günleri ve eski balık avlarımızı yad ederek keyifli vakit geçiriyorduk. Oğlum da sohbete katılma gayreti içinde bir çok soru sorarak sohbetimize eşlik ediyordu.

YEMLIK PALAMUT BEKLERKEN 3 KG YAZILI ORKINOS GELDI

Kısmetimiz Adanın Açığında Bekliyormuş

Sulu Adaya vardığımızda çevresinde dolaşarak Palamut avı yapmaya çalıştık. Bir ara adanın açık deniz tarafını çekerken kaloma hızla akmaya başladı. Hepimiz heyecanlandık. Kalomanın çekiş hızına bakılırsa, gelenin büyük bir Yazılı Orkinos olduğu belli oluyordu. Yavaşça çekip yorarak tekneye doğru yaklaşmasını sağladık. Başlangıçta Gönül’ün yardımıyla biraz Eren çekti. Son kısmı Gönül çekti. Balık teknenin altına geldiğinde mücadelesine devam ediyordu. Çok hareketli olduğu için tekneye alma aşamasında tedbirli olmak gerekiyordu. Gönül’e “balık basarsa bırakmasını” söyledim. Bu şekilde balığın son bir gayretle kurtulmasının önüne geçmiş oluyorduk. Sonunda balığı kuyruğundan tutarak tekneye aldık.

Eren balığı ilk gördüğünde “resmen yeşil balıkmış” diyerek ilk tespitini yapmış oldu. Balık avının keyfini beraberce çıkardık. Bizimkiler balık avına doyunca onları adanın boğaz kısmındaki ufak plaja yüzmeye götürdüm. Onlar plajda deniz keyfi yaparken ben Zargana avına çıktım. Zargana hemen oltaya takılınca, Akya avı yapmaya karar vererek adanın açık kısmına gittim. Fakat daha beş dakika çekmeden olta 50 m aşağıda bir ağ kalıntısını takılınca tek yemi kaybetmiş oldum.

Hepimiz balık ve denizden yeterince keyif almıştık. Artık eve dönme vakti gelmişti.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/LQieSEnDk2c

Yemlik Palamut Beklerken 3 Kg Yazılı Orkinos Geldi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.