AKYA AVI UMUTLA YAPILINCA GERCEK OLUR

Akya Avı Umutla Yapılınca Gerçek Olur :

AKYA AVI UMUTLA YAPILINCA GERCEK OLUR

Gökalp ve eşi yıllardır balık avı turlarımıza katılır. Her balık avında keyifle sohbet eder ve av yaparız. Ama şimdiye kadar büyük balık avı yapmak kısmet olmamıştı. Gökalp azimle balık avı turlarına katılarak kısmetini aradı. En son çıktıkları balık avında, son dört senedir ağustos ayının Akya avı açısından çok bereketli olduğundan bahsetmiştik.

AKYA AVI UMUTLA YAPILINCA GERCEK OLUR

Bu sene balık avı açısından en büyük sıkıntı yemlik balık avı oldu. Gökalp ile saat 17.00 de buluştuk. Adrasan Koyu içinde bir kaç tur atıp, yemlik balık avı için uygun bir tane balık avladık. Sonra Pırasalı Adanın yolunu tuttuk. Pırasalı Ada ve Çoban Limanı arasında daha uygun olabilecek bir yem daha almak için olta çekmeye devam ettik. Çoban Limanı girişinde çok güzel yemlik olacak boyda Tombik avı yapık. Tombik o kadar parlaktı ki, onu görünce bugün Akya avı yapacağımıza daha çok inandık.

AKYA AVI UMUTLA YAPILINCA GERCEK OLUR

Kısmetin Bizi Nerede Bulacağı Belli Olur Mu

Akya oltasını hazırlamadan önce, Balon Balığı tehlikesini düşünerek ufak yemliği kullanmayı uygun bulduk. Böylece Akya avı yapma ihtimali fazla olan Tombiği sonra kullanmaya karar verdik. Akya Oltası hazır olunca tek olta çekerek Akya avına başladık. Pırasalı Ada etrafında bir kaç tur attıktan sonra Adrasan koyundaki malum noktaları hızla çekerek ava devam edecektik. Ama Pırasalı Adanın boğazını henüz geçmiştik ki, kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Akya oltadaydı. Gökalp’e hiç bir şey yapmadan beklemesini söyledim. Ben Adrasan istikametine doğru rölanti hızında ilerlemeye devam ettim. Hem böylece adanın etrafındaki taşlıklardan uzaklaştık, hem de biraz Akya’nın yorulmasını sağladık.

Gökalp Akya’nın bu kadar çabuk gelmesine çok şaşırmış ve bir o kadar da sevinmişti. Yüzünden mutluluk okunuyordu. On dakika kadar balığı peşimizden sürükledik ve ara sıra balığın izin verdiği kadar oltayı sardık. Balığın gücünün azalmaya başladığını görünce tekneyi durdurup balıkla son mücadeleyi açık denizde yaptık. Balık çok yorulduğundan çok direnmeden geldi. Umutla ve azimle istenen Akya avımız teknedeki yerini almıştı. Artık daha büyük avların hayalini kurabilirdik.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5meM5Z4gjCk

Akya Avı Umutla Yapılınca Gerçek Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.