EN BUYUK BALIK AVLARI 4 KG ORKINOS OLDU

En Büyük Balık Avları 4 Kg Orkinos Oldu :

EN BUYUK BALIK AVLARI 4 KG ORKINOS OLDU

Balık avı her zaman sürprizlere gebedir. Balık avına ancak umut edilerek çıkılabilir. Balık avında oltalara ne takılacağı yaratanın takdirine kalmıştır. Nasipte ne varsa ancak onun avı yapılabilir. Bu sebeple de balık avına çıkana rastgele denir.

EN BUYUK BALIK AVLARI 4 KG ORKINOS OLDU

Bu balık avı turuna da yemlik Palamut yakalayıp Akya avı yapmak için çıkmıştık. Bu sene iklim şartlarındaki büyük değişim dolayısıyla yemlik palamut avlamak oldukça zor oluyor. Çoğu zaman saatlerce uğraşıp bir Palamut veya Zargana avı yapıyoruz. Onu Akya oltasında yem olarak kullandıktan sonra çok kısa zamanda Akya avı yapmak mümkün oluyor. Bu durum bizi derin düşüncelere sevk ediyor. “Acaba denizde bizim tanımadığımız veya daha önce kıyıya bu kadar sokulmamış açık su balıkları var da, Palamut’u baskılıyor mu?” düşüncesi oluşturuyor.

Ara sıra oynak yapan çok büyük balıkları su yüzünde izleyebiliyoruz. Gördüğümüz balıklar 40 – 50 Kg üstü balıklar. Ayrıca bu sene deniz suyu da bir türlü ısınmak bilmedi. Halen daha mevsim normallerinin altında. Bu sene ilk defa 20 m derinliklere kadar ısınan su altının, bir hafta içinde 9 metreye kadar tekrar soğuduğunu gördüm. Ağustos ayında çok yoğun akıntılar var. Bu suyun çok hızlı ısınmaya çalıştığının en bariz göstergesi. Kısacası çok tuhaf şeyler oluyor.

EN BUYUK BALIK AVLARI 4 KG ORKINOS OLDU

Akya Avı Yerine Yazılı Orkinosla Avunduk

Her şeye rağmen balık avı turlarına devam ediyor ve tatminkar balık avları yapıyoruz. Bu balık avı turunda da Akya avı yapmaya niyetlenmiştik. Yemlik Palamut ararken bir ara kaloma hızla boşalmaya başladı. Kalomanın boşalma şiddetinden gelen balığın büyük balık olduğu çok rahat anlaşılıyordu. Balığın kalomayı rahatça boşaltmasına izin verdik. Derinlik ve bulunduğumuz yer bize her türlü mücadele imkanını vermekteydi. Oltayı hiç acele etmeden, balığı yoracak şekilde çektik. 10 dakikalık bir mücadeleden sonra balık teknenin altında gözüktü. Rapala çok iyi yerden geçmişti. Balık çok yorulmuştu. Kolayca tekneye aldık. 4 Kg Yazılı Orkinos avı yaparak bugünkü balık avını tamamlamış olduk.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/jiSkuwa04Zc

En Büyük Balık Avları 4 Kg Orkinos Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.