AILESIYLE BUYUK BALIK AVLAMANIN HEYECANINI YASADILAR

Ailesiyle Büyük Balık Avlamanın Heyecanını Yaşadılar :

AILESIYLE BUYUK BALIK AVLAMANIN HEYECANINI YASADILAR

Büyük balık avı yapılan ortamda ailesiyle beraber bir arada bulunmak istedi. Çocukların yaşanan heyecana ortak olmasını diledi. Bu istek üzerine hep beraber olabileceğimiz bir çözüm içine girdik. Sonunda benim rehberliğimde büyük bir tekne kiralayıp o teknede av yapmaya karar verdik. Rezervasyonları yapıp balık avına çıkacağımız akşam turunu beklemeye başladık.

AILESIYLE BUYUK BALIK AVLAMANIN HEYECANINI YASADILAR

23 Temmuz 2019 saat 16:30 da Adrasan sahilinde buluştuk. Tekneye binip Adrasan Koyunda yol almaya başladık. Hemen yemlik balık avı için yüzey sırtısı takımlarını suya bıraktık. Yönümüz Pırasalı Ada istikametiydi. Yol boyunca oltalarda bir hareket olmadı. Pırasalı Adayı geçip Çoban Limanına doğru yol alırken oltaya bir vuruş oldu. Olta ağırlaştı. Ama kaloma uygun ayarda olmasına rağmen akmadı. İlk anda “çöp mü takıldı” diye tereddüt ettik. Ama çöp değildi. Balık kalomayı boşaltmadan, arada biraz çekiştirerek geliyordu. Oltayı sardığımızda rapalanın ucunda tam yemlik olacak bir Tombik vardı. Memnuniyetle tekneye aldık.

AILESIYLE BUYUK BALIK AVLAMANIN HEYECANINI YASADILAR

Ümit bey kulağıma eğilip “bu Palamut avı bile çocukların bu avı yaşaması için yeterli” dedi. Bende “birde Akya avlamak kısmet olursa o zaman daha çok mutlu olurlar” dedim. İkimizinde enerjisi yükselmiş bir şekilde ikinci yemlik arayışına devam ettik. Saat 18.30 da büyük balığa başlama kararı aldık. Sonra canlı yemin avı nasıl arttıracağını düşününce zamanı boş verdik. Canlı yem avı için kendimize daha fazla zaman tanıdık. Gemliyik Koyuna kadar olta çekip orada büyük balık avına başlamaya karar verdik.

İkinci yem arayışını sürdürürken yem balığımız çocuklar tarafında detaylı bir incelemeye alınmıştı. Adeta çocuklar balıkla iletişim halindeydi. Başka zaman olsa balığın yem vasfını kaybetmemesi için mıncıklanmasına izin vermem. Ama çocukların bu ilgisi ve balıkla olan iletişimi her avdan daha kıymetli olduğu için hiç sesimi çıkarmadım. Onları büyük bir memnuniyetle izledim. Çocukların balığa, denize ve doğaya uyum sağlamasının en güzel yolu bu türden kurulan iletişimlerdir.

AILESIYLE BUYUK BALIK AVLAMANIN HEYECANINI YASADILAR

Oltayı Akyanın Ağzına Salmışız

Gemliyik Koyuna geldiğimizde hala ikinci yemlik balık avını yapamamıştık. Bunun üzerine elimizdeki yem balığıyla Akya Oltasını hazırladık. Oltayı suya bırakmaya başladık. Tekne 3 – 4 mil hızla ilerliyordu. Daha henüz oltayı salmayı yeni bitirmiştik ki, büyük balık asılmaya başladı. Hemen ardından da kalomayı boşalttı. Teknedeki herkes olayın şokundaydı. Herkese “oltada Akya var” diyordum. İnanamaz gözlerle bana bakıyorlardı. Sonra Akya birkaç kez daha sertçe kaloma boşaltınca herkes büyük balık moduna geçti. Hemen tekneyi biraz açığa alıp durduk. Tekne rölantisi yüksek olduğu için yol alarak avı sürdürme riskine girmek istemedik.

AILESIYLE BUYUK BALIK AVLAMANIN HEYECANINI YASADILAR

Akya Mücadelesi Başladı

Akya mücadelemiz başladı. Herkes sırayla oltayı en az bir tur çekti. Boşta kalan fotoğraf veya video çekimi yapıyordu. Teknede hepimiz heyecan içindeydik. Sevinçli bir şekilde sohbet ederek mücadeleye devam ediyorduk. Bir aile hep beraber büyük balık heyecanını yaşıyordu. Onlar için asla unutulmayacak bir av oluyordu. Böyle bir ava vesile olduğumuz için bende çok mutlu olmuştum.

Sonunda Akya’yı teknenin yanına kadar çektik. Uzanıp Akya’yı tekneye aldım. Hemen arkadaşa verdim. O da ailesine dönerek büyük bir sevinçle poz verdi. Sonra bana dönüp videoyu sonlandıracak pozu verdi. Güzel bir ava imza atmış olduk.

Bize teknesini kullandıran ve her konuda yardımcı olan Celal Kaptana da çok teşekkür ederiz. Sayesinde bir ailenin unutulmaz bir anı biriktirmesine vesile olduk.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/-8zXoJ0ruzQ

Ailesiyle Büyük Balık Avlamanın Heyecanını Yaşadılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.