MUCADELE KEYFINE DOYDUGUMUZ BALIGI GERI SALDIK

Mücadele Keyfine Doyduğumuz Balığı Geri Saldık :

MUCADELE KEYFINE DOYDUGUMUZ BALIGI GERI SALDIK

Bir gün önce başka bir arkadaşın teknesini ayarlayıp balığa çıktık. Amaç çocuklarında av ortamında bulunup av tecrübesini yaşamasıydı. Çocuklar büyük balık avının ilginç yönlerini yaşadılar. En kolay avlarımızdan birini yaptık. Oltayı salar salmaz balık oltaya atladı. Sanki bizi aşağıda hazır bir şekilde bekliyordu.

MUCADELE KEYFINE DOYDUGUMUZ BALIGI GERI SALDIK

Sonraki gün çocuklar sabah uykusunun keyfini çıkarırken biz balık avına başladık. Adrasan Sahilinden hareketle Pırasalı Ada istikametine hareket ettik. Yemlik balığı Pırasalı Adadan Çoban Limanına doğru giderken yakaladık. Tam yemlik bir Tombik oltamıza takıldı. Kısa bir mücadeleden sonra Tombik teknedeydi. Yemlik balığı tekneye almak büyük balık avlamış gibi bizi sevindirdi. Çünkü yemlik avı yapmadan büyük balık avına başlamak mümkün değildi. Birinci aşamayı geçmenin sevinciyle büyük balık hazırlığına başladık.

Akya Oltası hazır olunca hemen büyük balık avı için mavi derinliklere saldık. Çoban Limanının açığından başlayarak Adrasan Koyuna doğru büyük balık avı başladık. Pırasalı Adanın etrafından dolaşıp koya girdik. Bir önceki gün Akya avını yaptığımız Gemliyik Koyunu geçtik. Orada bir hareket olmasını bekliyorduk. Ama hiç bir hareket olmadı. Tuzla Koyuna doğru ilerledik. Tam Tuzla Adacıklarının yanından geçerken oltada ufak hareketlenmeler oldu. Balon Balığı olduğunu düşünerek tekneye yol verdik. Bu şekilde hızlanarak yemi Balon Balıklarından kurtarmaya çalıştık. Meğer oltaya vuran Balon Balığı değilmiş.

MUCADELE KEYFINE DOYDUGUMUZ BALIGI GERI SALDIK

Büyük Balıkla Mücadele

Tekne ileri doğru hızlanınca balık bir anda oltaya atladı. Önce kamış hızla eğildi. Kaloma şiddetle boşaldı. Oltaya vuran kesinlikle Akyaydı. Hemen adacıklardan uzaklaşmaya başladık. Bu arada Akya kalomayı boşaltmaya devam ediyordu. Bir anda teknede adrenalin yükseldi. Hemen mücadele moduna geçtik. Tekneyi taşlık bölgeden yeterince uzaklaştırınca motoru durdurduk. Mücadele normalden daha zorlu devam ediyordu. Sanki balık 20 Kg üstüymüş gibi mücadele ediyordu. Balığın mücadele gücü bizi daha çok heyecanlandırdı. Teknedeki herkes en az bir tur balıkla mücadele etti. Sonunda balık teknenin altında gözükmeye başladı. Teknenin yanın kadar çekince kancayı çıkarıp balığı geri saldık. Balık diri olmasına rağmen bir an dalamadı. Hemen tekne ile yanına gidip balığı düzeltip yeniden dalışa geçmesini sağladık. Bu şekilde rahatça dalıp özgürlüğüne doğru kuyruk vurdu.

Balık özgür kalınca hayatına devam edeceği için çok sevinmiştir. Ama bizde onu geri bırakma olgunluğuna eriştiğimiz ve bunu büyük bir keyifle yaptığımız için çok sevindik. İki gün boyunca çok güzel avlar yaptık. İlk balığı alıp balık ihtiyacımızı giderince ikinci gün balığı geri bırakarak gönlümüzün ihtiyacını da giderdik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/-8zXoJ0ruzQ

Mücadele Keyfine Doyduğumuz Balığı Geri Saldık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.