BALIK AVI COK ISTEYINCE MUMKUN OLUR

Balık Avı Çok isteyince Mümkün Olur :

BALIK AVI COK ISTEYINCE MUMKUN OLUR

Uzun bir kıştan sonra 2015 sezonunu, 24 Nisanda tekneyi denize indirerek açtık. Bu kış çok sert geçtiği için kışın balık avı turuna çıkmadık. Bu yüzden denizi ve balık avını çok özlemiştim. Deniz gözümde tütüyordu.

Tekneyi denize indirip eksiklerini tamamlayınca, ilk iş balık avına çıkmak oldu. İlk akya avını 2 mayıs 2015 günü yaptım. Balık avı turu olmadığı için yalnız açıldım. Hava ve deniz hiç olmadığı kadar güzeldi. Oltaları denize bırakarak Sulu Adanın yolunu tuttum. Yolda oltama iki tane yemlik Tombik yapıştı. Tombikler parıl parıl parlıyordu. Tam Akyanın ağzına layıktı.

BALIK AVI COK ISTEYINCE MUMKUN OLUR

Sulu Adaya vardığımda adanın açık deniz tarafında kısa bir süre balık durumunu görmek için dolaştım. Balık hareketleri gözükmesine rağmen oltaya takılan olmadı. Bunun üzerine yeterince yemlik balığın olduğunu düşünerek Akya oltasının hazırlığına başladım. Akya oltası hazır olunca mavi derinliklerin gizemine bırakarak kısmetimi aramaya başladım.

BALIK AVI COK ISTEYINCE MUMKUN OLUR

Açık Denizde Kısmetimi Aradım

Ya nasip” diyerek başladığım büyük balık avım, Sulu Adanın açık tarafından kuzey tarafına dönerken, denizin ne kadar sakin olduğunu fark ederek açık denize yönelmeme neden oldu. Bir an aklımdan “bu kadar sakin denizi her zaman bulmak mümkün değil. Oltalar çok uygun olmasa da açık denizde 50 Kg kadar Orkinos ve Kılıç Balıklarıyla nasıl olsa mücadele ederim” düşünceleri geçti. Hemen dümeni açık denize kırdım. Sulu Adadan 5 mil kadar açığa çıktım. Açıkta bir de büyük tekne vardı. Oda muhtemelen Orkinos ve Kılıç Balıklarına bakıyordu.

Açık denizde olmak ve çok daha büyük balıkların avına yönelmek insanı heyecanlandırmak için yeterli oluyordu. Bu değişiklik çok güzel olmuştu. Burada bir macera yaşamak mümkün olmazsa, Adrasan Koyunda tekrar Akya avı için olta çekebileceğim çok yer vardı.

Açıkta umduğumu bulamadım. Adrasan Fenerinden Adrasan Koyuna girdim. Fenerin Önünden Akya için olta çekerek Akseki Koyuna doğru yol aldım. Akseki girişinde kaloma hızla akmaya başladı. 15 – 20 dakikalık bir uğraştan sonra Akya teknenin altında dönmeye başladı. Yalnız olduğum için balığı almak biraz zor oldu. Ama keyfime keyif kattı. Sezonu 16 Kg Akya avı yaparak açmış olduk. Darısı katılımcıların başına olsun.

En İlginç Avlardan Bir Video: https://youtu.be/tzBq72PdhYU

Balık Avı Çok isteyince Mümkün Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.