KANCADAN KURTULAN BALIGI HAVADA KAPTIK

Kancadan Kurtulan Balığı Havada kaptık :

Suat, aylar öncesinden dört günlük balık avı turu için rezervasyon yaptırmıştı. Suat’la ilk günü turuna beraberce çıktık. Akşam tur dönüşünde Namık aradı. Yarın için tura çıkmak istiyordu. Namık’a dolu olduğumu, bir arkadaşın dört gün için turu kapadığını söyledim. “Abi, bende size katılamaz mıyım?” diye sorunca, onu kıramayarak Suat’a sordum. Suat, “kafa dengiyse olur” dedi. Kafa dengi olduklarını düşündüğüm için Namık’a sende gelebilirsin dedim.

KANCADAN KURTULAN BALIGI HAVADA KAPTIK

Sabah, Adrasan Sahilinde buluşup, tanışma faslından sonra tekneye binerek denize açıldık. Düşündüğüm gibi, Suat ile Namık iyi anlaştılar. O gün, çok bereketli bir av günü yaşadık. 15 Kg Akya avı yaparak, sahile döndük. Suat ve Namık’ın keyifleri yerindeydi. Ertesi gün için sabah 06.30 buluşmak üzere randevulaşıp ayrıldık.

KANCADAN KURTULAN BALIGI HAVADA KAPTIK

Üçüncü gün sabahında, 06.30 da sahile gittiğimde, Suat ve Namık bir şezlongda oturmuş beni bekliyorken buldum. Tekneyi yanaştırıp, binerek Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Yol boyunca, dünde de olduğu gibi yemlik Palamut için yüzey sırtısı çekiyorduk. Sulu Adaya kadar güzel yemlik Palamutlar avladık. Sulu Adada da birkaç tur atıp, birkaç Palamut avı yaptıktan sonra, Tekneyi Sulu Adanın açığına çekip, Akya oltasının hazırlığına başladık.

KANCADAN KURTULAN BALIGI HAVADA KAPTIK

Akya Avı Mücadelemiz

Akya oltaları hazır olunca, her iki oltayı da suya bıraktık. Top taşa doğru yaklaşmaya başladık. Toptaş’ın önünden geçmiş boğaz istikametine doğru dönmüştük ki, Namık’ın kaloma hızla boşalmaya başlamıştı. Tekneyi biraz taşlardan açtıktan sonra, durarak Akya ile mücadeleye başladık. Akya, güzel mücadele ediyordu. Bu Akya, dünkünden büyük gibiydi. Yorulan oltayı diğerine veriyor, dinlenip tekrar olta sararak, Akya ile mücadelesini sürdürüyordu. Sonunda, Akya teknenin altına kadar gelmişti.

En son oltayı Namık sarıyordu. Akya, teknenin yanına gelince, oltayı Suat’a vererek, takımı çekmeye başladı. Akya, teknenin yanına geldiğinde, Namık Akya’yı bana doğru yaklaştırdı. Bir yandan video çekerken, boşta olan sağ elimle de Akya’yı tekneye almaya çalışıyordum. Akya’yı yanaklamak için elimi uzattığımda, Namık’ta bana yardımcı olmak ve balığı yanaklamamı kolaylaştırmak için biraz sudan kaldırmak isteyince, Akya’ya takılan ve balığı çektiğimiz kanca, Akya’nın son anda kafa vurması ile kurtuldu. Balık sanki tam bu anı beklemişti. Tam aynı anda, ben hamlemi yapmış ve balığı daha düşmeye başlamadan, havada kapmıştım. Olayı bire bir yaşayan Namık, şoka girmişti. “çıktı ya, çıktı ya, havada yakaladı, mucizesin sen abi” diyordu.

Akya Avı Videosu: https://youtu.be/cxNt1B3LJbo

Kancadan Kurtulan Balığı Havada kaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.