DIP SIRTISI ILE FANGRI VE AKYA AVI

Dip Sırtısı ile Fangri Ve Akya Avı :

Akya ve Fangri Avı – 

DIP SIRTISI ILE FANGRI VE AKYA AVI

Suat her sene iki veya üç defa balık avı turlarımıza katılır. Şimdiye kadar değişik arkadaşlarla katıldığı balık avı turlarında pek çok büyük balık yakalandı. Bu sefer, ailesiyle tura katıldı. Sabah doğrudan Sulu Ada‘ya gittik. Yolda yüzey rapalasıyla Palamut avı yaptık.

DIP SIRTISI ILE FANGRI VE AKYA AVI

Dip Sırtısı ile Fangri Ve Akya Avı

Saat 10.00 gibi Palamutu yem yaptığımız dip oltamızla Akya için dolaşmaya başladık. 12.00 de öğle molası verdik. Suat ve ailesi Sulu Adanın beyaz kumlu sahilinde denizin tadını çıkardılar. Yemeğimizi yedik, dinlendik.

DIP SIRTISI ILE FANGRI VE AKYA AVI

15.30 da öğleden sonraki turumuza başladık. Saat 16.00 gibi umutlar azalıp Adrasan’a dönme düşüncesi dudaklardan dökülürken olta hızla gerildi. Kaloma akmaya başladı. Bir anda üzerimizdeki ölü toprağı kalktı ve yerini coşku aldı. “İşte, Akya” dedik. 20 dakikalık uğraştan sonra balık gücünü kaybetmeye başlayınca, gelen balığın Akya olmadığına kanaat getirdik. Sinarit miydi? Acaba neydi? Birazdan balık gözüktü. Sinarit değildi. Rengi kırmızıydı. Teknenin yanına gelip de tekneye alırken Fangri olduğunu gördük. Fangri’yi her zaman yakalamak ne mümkün.

DIP SIRTISI ILE FANGRI VE AKYA AVI

Fangri avından sonra yeniden Akya oltasını hazırladık. Sulu Adanın açığında pozisyonumuzu aldık. Oltayı suya bırakıp adaya doğru yaklaşmaya başladık. Hemen hemen Fangri‘yi aldığımız rotada oltayı çekiyorduk.

Bir ara sohbete fazla dalmışız. Birde baktım taşlara çok yaklaşmışız. Oltalar neredeyse taşlara takıldı, takılacak. Hemen gaz verdim. Tekne taşların açığına doğru hızla yönelirken kaloma şiddetle akmaya başladı. Suat’tan oltayı kontrol etmek için istedim.

Acaba, taşlara mı takılmıştık? Hayır, bu balıktı. Suat oltayı sararken ben de tekneyi taşlardan uzaklaştırdım. 25 dakika sonra Akya teknenin altında parıldamaya başladı. Suat ve ailesinin sevincine diyecek yoktu. Balığı tekneye aldık. Oltaları topladık. Neşe içinde Adrasan’ın yolunu tuttuk. Karaya çıkarken Suat’ın sevinci doruk yapmıştı. Nede olsa hayatının en iyi avını yapmıştı.

DIP SIRTISI ILE FANGRI VE AKYA AVI

Dip Sırtısı ile Fangri Ve Akya Avı

AKYA AVI TEKNIKLERI

Akya avı tekniğine örnek video link’ihttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Dip Sırtısı ile Fangri Ve Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.