FANGRI VE AKYA AVINI AKYA OLTASIYLA YAPTIK

Fangri Ve Akya Avını Akya Oltasıyla Yaptık :

AKYA AVI VIDEOSU

FANGRI VE AKYA AVINI AKYA OLTASIYLA YAPTIK

Bugün Suat ve ailesi ile çıktığımız balık avı turu, sabah erkenden Palamut avı bereketiyle başladı. Ama sonrasında akşam suyuna kadar büyük balık avı yapamadık. 16.30 da Suat “abi, yarım saat içinde bir şey olmazsa Adrasan yönüne dümen kıralım” dedi. Sabırlı olmasını, balık saatinin yeni başladığını söyleyerek umutlanmasını sağlamaya çalıştım. Bu konuşmamızın üzerinden on beş dakika geçmiş, Sulu Adanın açığından Toptaş’a yönelmiştim ki, kaloma hızla boşalmaya başladı. “İşte Akya geldi” dedik. Gelen 6 Kg Fangri avımız oldu. 20 – 25 dakikalık uğraştan sonra, Fangri avımız teknedeydi. Artık büyük balık avını yapmış olmanın sevinciyle bir tur da Akya avı için atmaya karar verdik. Kim bilir belki bu kısmetle Akya da avlardık.

FANGRI VE AKYA AVINI AKYA OLTASIYLA YAPTIK

Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasını hazırlayıp denize bıraktık. Fangri avının sevinci ile sohbete dalmış bir şekilde olta çekerken, bir ara kıyıya çok fazla yaklaştığımızı fark ettim. Hemen motora gaz vererek tekneyi açığa almaya başladım. Suat’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Tekne hızını biraz düşürüp durmadan, Suat’tan oltayı kontrol etmek için bana uzatmasını istedim. Suat oltayı bana uzattığında, balık olduğunu anlayarak “Suat çek Akya var” dedim. Tekne hızını rölanti hızına getirerek taşlardan uzaklaştırırken, Akya ile mücadeleye devam ediyorduk. Bu şekilde Akya’yı peşimizden 10 dakika kadar sürükleyerek olta ile çekmeye çalıştık. Çok ilginçti. Akya fazla direnç göstermeden peşimizden geliyordu. 10 dakika sonra, tekneyi durdurduğumda Suat, Akya ile esas bu aşamadan sonra mücadeleye başladı. Akya çekti, biz çektik, sonunda Akya aşağıda geniş daireler çizerek gelmeye başladı. Teknenin yanına geldiğinde Akya’yı tekneye aldık. Artık teknede, 6 kg Fangri ve 10 Kg Akya vardı. Güzel başlayan gün, uzun bir ara verdikten sonra muhteşem bitmişti.

FANGRI VE AKYA AVINI AKYA OLTASIYLA YAPTIK

Allah, herkese böyle güzel balık avları nasip etsin. Rastgele.

FANGRI VE AKYA AVINI AKYA OLTASIYLA YAPTIK

Fangri Ve Akya Avını Akya Oltasıyla Yaptık

OLTAYLA TROFE FANGRI AVI HERKESE NASIP OLMAZ

Örnek bir Fangri avı link’i: https://youtu.be/TsOs8agRHEk

Fangri Ve Akya Avını Akya Oltasıyla Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.