SINARIT AVI YAPMAYI BEKLERKEN OLTAYA BALON BALIGI GELDI

Sinarit Avı Yapmayı Beklerken Oltaya Balon Balığı Geldi :

Öğleden sonrası için balık avına çıkmıştık. Hava güzeldi. Ama güneyden esen sert rüzgar dolayısıyla denizde kaba dalga vardı. Pırasalı Adaya kadar çıkamayınca koy içinde yemlik Palamut avı yapmaya çalıştık.

SINARIT AVI YAPMAYI BEKLERKEN OLTAYA BALON BALIGI GELDI

Bu aylarda Palamut avı her yerde yapmak çok mümkün olmaya biliyor. Bazen balık her yerde oynak yapmasına rağmen hiç oltaya atlamaz. Bunun sebebi Nisan, Mayıs ve Haziran aylarının genel anlamda yumurtlama zamanı olmasıdır. Ortamda Palamudun avlayabileceği yemlik balıklar çoğalınca, balık bizim sahte yemlerimize pek bakmaz. Bu da, uzun süre yem balığımız olan Palamudun peşinden koşmamıza sebep olur.

BALON BALIGI HAKKINDA SORULMASI GEREKENLER

SINARIT AVI YAPMAYI BEKLERKEN OLTAYA BALON BALIGI GELDI

Sonunda Palamut avından vazgeçip Zargana avı yapmak için koy içinde dolaşmaya başladık. İpek floşları yeni takmama rağmen bir vuruş dışında hiç av yapma fırsatımız olmadı. Zarganayı önce kıyılara çok yakın aradık. Bir hareket olmayınca kademeli olarak açılmaya başladık. Ama hiçbir sonuç alamadık.

BALON BALIGI HAKKINDA OLUSAN YANLIS KANAATLER

SINARIT AVI YAPMAYI BEKLERKEN OLTAYA BALON BALIGI GELDI

Her zaman sonuç aldığımız Zargana avını bile yapamayınca, rapala ile dip sırtısı çekmeye karar verdik. Takımları hazırlayıp sahile doğru yöneldik. Balık avı turunun son dakikalarını rapala ile dip sırtısı çekerek değerlendirmek istiyorduk. Belki bu yöntemle büyük balık avlama şansımız olacaktı.

BALON BALIGININ TAKILDIGI OLTAYA AKYA ATLAR MI

Kapıarası Koyunu geçip sahile iyice yaklaştığımızda kaloma hızla boşalmaya başladı. Oltada büyük bir balık olduğu kesindi. Acaba ne gelmişti. Çekiş şekline bakılacak olursa Lagos avı yapmış gibi gözüküyorduk.

Heyecanla oltayı toplamaya başladık. Balık ara sıra basıyordu. Balık bastıkça bizim heyecanımız da artıyordu. Sonunda balık teknenin yanında gözüktüğünde, sırtındaki koyu renge bakarak “kocaman bir lagos” diye düşündük. Ama balık yan verdiğinde devasa bir Balon Balığı çektiğimizi açıkça gördük.

Üzülmek mi lazım, sevinmek mi lazım insan kararsız kalıyor. Arkadaş dip sırtısıyla ilk balık avını yapmıştı. Üstelik hayatında çektiği en büyük balığı avlayarak. Ama bu balık alınması mümkün olmayan Balon Balığıydı. Balon Balığını oltadan kurtarıp geri bıraktık. Balık avı turumuz bu şekilde son buldu.

DENIZLERIMIZ BEREKETLI OLSUN

Balon Balığından Sonra Oltaya Akya Atlayabiliyor:

https://dai.ly/x25tnhe

Sinarit Avı Yapmayı Beklerken Oltaya Balon Balığı Geldi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.