ZARGANA BUYUK BALIK ICIN GUZEL YEM OLUR

Zargana Büyük Balık için Güzel Yem Olur :

Bizim büyük balık avı için öncelikle tercihimiz Palamut avıdır. Palamut denizin her yerinde kolayca bulunabildiğinden, muhtemelen büyük balık için de öncelikle tercih edilendir. Tabi Zargana ve diğer ufak balıklarda belli bir sıralamaya tabidir. Bu sıralamanın önceliği av yapan büyük balıkların alışkanlıklarına bağlı olduğu gibi, göçleri esnasında bulundukları yerdeki ufak balık yoğunluğu da belirlemektedir. Bir yerde hangi ufak balık daha fazlaysa, büyük balık o balığı kolayca avlayabileceği için tercihini o balık yönünde kullanması avın doğası gereğidir. Doğada pek çok avcı kolay avı tercih etmektedir.

ZARGANA BUYUK BALIK ICIN GUZEL YEM OLUR

Bir balık avı turu için açıldığımızda av merası olarak belirlediğimiz mekana gidene kadar Palamut için yüzey sırtısı çekeriz. Böylece av esnasında boşa geçirilen vakit kalmadığından av daha verimli geçer. Ayrıca, katılımcının olta, takım ve av ortamının şartlarına uyum sağlaması kolaylaşır. Bu şekilde katılımcılar büyük balık avı için gerekli bilgiyi alır ve malzemeyi kullanmaya hazır hale gelirler. Yapılan her avla dikkatlerini büyük balık avına yönetmelerini de sağlamış oluruz. Bu şekilde büyük balık avı yapma istekleri arttığından av verimliliği de artmış olur. Bu durum balık avı için çok önemlidir. İlgi kaybolduğunda, büyük balık avı yapma ihtimali de düşer.

ZARGANA BUYUK BALIK ICIN GUZEL YEM OLUR

Ne Zaman Zargana Avı Yaparız

Av merasına kadar Palamut avı yapamazsak veya yeterli sayıya ulaşamazsak Zargana avı yapmaya karar veririz. Hemen ipek floşları suya bırakıp Zarganaların oltaya atlaması için kıyıya iyice yaklaşarak yavaş yollu sırtı çekeriz. Zargana oltaya yapıştığında kalomaya hiç dokunmayız. Zargana gücünü tüketene kadar kalomayı boşaltır. Bu aşamada suyun yüzüne atlayarak takıldığı ipek floştan kurtulmaya çalışırken çok güzel gözükür. Bu hareket avcıyı heyecanlandırmak ve balık avı havasına sokmak için güzel bir fırsattır.

ZARGANA BUYUK BALIK ICIN GUZEL YEM OLUR

Artık büyük balık avı için oltayı hazırlama vakti gelmiştir. Bu saatten sonra gerçek balık avı başlar. Bakalım bugün kısmette büyük balık avı yapmak var mı? Ya nasip diyerek av başlar.

Dualarla Gelen Büyük Balık Avıhttps://youtu.be/aKY68DXe9hA

Zargana Büyük Balık için Güzel Yem Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.