DUALARLA GELEN BUYUK BALIK AVI

Dualarla Gelen Büyük Balık Avı :

DUALARLA GELEN BUYUK BALIK AVI

AKYA AVI VIDEOSU

Ali ve Burak ile sabah erkenden Ankara simitleriyle eşliğinde kahvaltı yaparak balık avına başlamıştık. İlk Palamutları Adrasan Koyu içinde avladık. Koyda fazla oyalanmadan yönümüzü Sulu Adaya çevirdik. Sulu Adaya doğru yol alırken, Palamut avımız devam etti. Hava güzel, deniz sakindi. Güzel bir av günü olacağı havanın güzelliğinden belliydi. Sulu Adada da birkaç tur attıktan sonra, Sulu Adanın açığına çıkarak Akya oltalarını hazırlamaya başladık.

DUALARLA GELEN BUYUK BALIK AVI

Bugünkü balık avı turunda Akya avını Burak’ın yapmasını istiyordum. Sohbet arasında konuşurken Ali “Menderes abi bugün Akya, Burak’a kısmet olsun” diye dua ettim demişti. Ali ile düşüncelerimiz aynıydı. Burak’ın da isteği bu yöndeydi. Artık üç kişi aynı şeyi isteyince olurmuş. Bizde azimle Akya avı için dolaşıyorduk. Biz dolaşırken öğlen olmuştu. Her zamanki rotadan ayrılıp Sulu Adanın boğazını çekmeye, oradan da Kelleci Koyuna doğru gitmeye karar verdik.

GEMIADAMI SINAV SORULARI VE CEVAPLARI BIR ARADA

BALIK AVI TUR SEKLIMIZ OGRETICI MAHIYETTEDIR

Akya avlama inadım tutmuştu. Boğazın ortalarında bir yerde yönümüz Kelleci Koyuna doğruyken doksan derecelik bir dönüşle boğazı ortaladım. Vitesi boşa aldım. Oltalar biraz dip yapsın istiyordum. Oltalar dip yapınca motoru vitese takıp gaz verdim. Ani hareket bereket getirdi. Akya oltaya yapışmış, kaloma akmaya başlamıştı. Burak sevinçten havalara uçuyordu. Heyecandan ne yapacağını unutmuştu. Ali hemen müdahale ederek, Burak’ın kendine gelmesine fırsat tanıdı. Bu arada, şoka giren Akya da şoktan çıkmıştı. Mücadele çetin bir şekilde sürüyordu. Yorulan oltayı diğerine vererek dinleniyor, sonra yeniden oltayı alıyordu. Bu şekilde avın heyecanına herkes ortak oluyordu.

Dualarla Gelen Büyük Balık Avı

DUALARLA GELEN BUYUK BALIK AVI

Yarım saatten fazla süren bir uğraştan sonra takımlar gözüktü. Ali takımı alarak çekmeye başladı. Balık tekneye doğru yükselerek geldi. Teknenin yanına geldiğinde yanaklamaya çalıştım. Ama balık yan vermeyince kuyruğundan tutarak tekneye aldım. Balık artık teknedeydi. Burak’ın heyecanı da doruktaydı. İlk Akya avını elinde tutmanın sevincini ve heyecanını birlikte yaşıyordu.

BALIK AVI

DUALARLA GELEN BUYUK BALIK AVI

ICIMIZDEKI INANC BIZI AKYA ILE BULUSTURMUSTU

İçimizdeki inancın bize getirdiği Akya videosu: https://youtu.be/EYFRM_jQoZ4

Dualarla Gelen Büyük Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.