NAZAR ETME NE OLUR COK ISTERSEN SENINDE BUYUK BALIGIN OLUR

Nazar Etme Ne Olur Çok istersen Seninde Büyük Balığın Olur :

Jigging Yöntemiyle 26 Kg Akya Avı

Mustafa Örten ve Mustafa Yılmaz 2011 senesi boyunca her fırsatta beraberce jigging avı yaptılar. 2011 senesi jigging yöntemiyle balık avı yapılan en verimli yıl oldu.

NAZAR ETME NE OLUR COK ISTERSEN SENINDE BUYUK BALIGIN OLUR

Bu sabah güneş doğmadan jigging yöntemiyle büyük balık avı yapmak için denize açıldılar. Sabah suyunun verimliliğinde kısmetlerini aradılar. Daha ilk gittikleri merada verimlilik çok iyiydi. Bir kaç balık vuruşundan sonra kaloma hızla akmaya başladı. Belli bu oldukça büyük bir balıktı.

Büyük balık oltaya takıldığın kalomayı çok hızlı bir şekilde boşaltır. Büyüklük ile çekiş şiddeti ve devamlılığı doğru orantılıdır. Usta bir avcı balığın gücünü elinde hissetmese bile kamışın eğilmesinden, kalomanın boşalma şiddetinden ve kaloma sesinin fazlalığından anlayabilir. Balık avında oltaya takılan balığın büyüklüğünün ilk anda tespiti çok önemlidir. Bu tespite dayanarak balıkla nasıl mücadele edilmesi gerektiğinin kararı verilebilir. Karar verildikten sonra, üç aşağı beş yukarı düzeltmeler yapılarak uygulama yapılır. Uygulama başarısı ya size balığı getirir, yada balığın kaçmasına sebep olur. Uygulama yaparken tatlı sert olmak ve bunun kombinasyonunu iyi yapabilmek gerekir. Doğru taktikle mücadele balığın daha hızlı yorulmasını sağlayarak kolay çekilmesini sağlar.

NAZAR ETME NE OLUR COK ISTERSEN SENINDE BUYUK BALIGIN OLUR

İki usta teknede olunca 26 Kg balığın büyüklük tespiti kolayca yapılmış ve mücadeleye girişilmişti. Tatlı sert çekmek için aktif kaloma kullanılmış ve balık yorulmaya çalışılmıştı. Mustafa abi direktör olarak gerekli düzeltmeleri anında yaptığından hataya yer yoktu.

Sonunda balık ne kadar büyük olursa olsun inançlı insanın mücadele azmi karşısında yorulup yukarı doğru gelmeye razı olmak zorunda kalır. Bu balıkta bir süre sonra yukarı doğru gelmiş ve teknenin altında daireler çizerek ve kabarcıklar çıkararak gelmeye başlamıştı.

NAZAR ETME NE OLUR COK ISTERSEN SENINDE BUYUK BALIGIN OLUR

Balığı çeken balığı teknenin yanına yanaştırır. Diğer usta da uzanıp bir çırpıda balığı tekneye alır. Bu takım çalışması balığın son anda sorun çıkarmasını engeller. 26 Kg dev Akya avı mücadelesi hakkıyla verilmiş ve tekneye alınmıştır.

Nazar Etme Ne Olur Çok İstersen Seninde Büyük Balığın Olur

CIKRIK MAKINEYI BOZAN BALIGI ELLE CEKMEK BILE ZOR OLDU

Çıkrık Makineyi Bozan Akya Videosuhttps://youtu.be/4M1_TVsYL7c

Nazar Etme Ne Olur Çok İstersen Seninde Büyük Balığın Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.