BUYUK BALIGI NE KADAR COK ARZULARSAN O KADAR YAKIN OLURSUN

Büyük Balığı Ne Kadar Çok Arzularsan O Kadar Yakın Olursun :

AKYA AVI VIDEOSU – 

Jigging Yöntemiyle Akya Avı – 

BUYUK BALIGI NE KADAR COK ARZULARSAN O KADAR YAKIN OLURSUN

Mustafa Örten ve Ömer bey Adrasan‘a ilk 2007 mart ayında balık avı turumuza katılmak için gelmişti. İlk balık avı turumuzda 30 cm., 3 – 4 Kg İstavrit avlamıştık. Sonraki günlerde daha uzun zaman dilimlerinde balık avı turlarımıza katılmaya başladılar. Beraber Sinarit dahil, pek çok balık avladık.

BUYUK BALIGI NE KADAR COK ARZULARSAN O KADAR YAKIN OLURSUN

Balık avı turu yoğunluğumun arttığı bir dönemde Mustafa abi ile balık avına çıkmaya başladılar. Mustafa örten, Adrasan’da avladığı büyük balık miktarı arttıkça, Adrasan’a daha sık ve daha uzun süreli gelmeye başladı. Bir süre sonra, büyük balık avı tecrübesi arttıkça, çıktığı balık avlarından daha sık büyük balıkla dönmeye başladı. Bunun üzerine 2009 senesinde kendine 6.80 m. bir tekne aldı. Tekne olunca eskisinden daha yoğun bir şekilde büyük balık avına çıkmaya başladı. Bu dönemde bazen yalnız, bazen Mustafa abi ve/veya diğer arkadaşlarla bir çok büyük balık avladılar. Bu kadar büyük balık avı yaptıktan sonra daha büyük balıklara yönelme arzusu duymaya başladı.

BUYUK BALIGI NE KADAR COK ARZULARSAN O KADAR YAKIN OLURSUN

2010 senesinde Orkinos ve/veya Kılıç Balığı avlayabilmek için 9.80 m. bir tekne aldı. Fakat 2010 ve 2011 senelerinde Adrasan açıkları hep kaba dalgalı, yada fırtınalı oldu. Bunun için pek açığa gidip büyük balık avlama şansı olmadı. Havanın güzel olduğu günlerde de işi bilen birilerini bulup, açık denize gitme şansını yakalamak mümkün olmadı. Her şeyin bir araya geldiği zamanlarda da büyük balık avı yapmak kısmet olmadı. Yine Adrasan civarındaki ada ve koylarda jigging, yemli dip sırtısı ve rapala ile dip sırtısı yaparak büyük balık avına devam etti. Bu 26 Kg Akya avını da jigging yöntemiyle avladılar. 2011 senesi jigging yöntemiyle av yönünden çok verimli geçti.

2011 sonunda, resimlerdeki 9.80 m. tekneyi sattı. Şimdi kendine 13 – 14 m. bir tekne yaptırıyor. Amaç Orkinos ve Kılıç Balığı avı. Hayırlısı inşallah bu sene 50-60 kg üstü balıklar bekliyoruz.

CIKRIK MAKINEYI BOZAN BALIGI ELLE CEKMEK BILE ZOR OLDU

Çıkrık makineyi bozan balığın video link’ihttps://youtu.be/4M1_TVsYL7c

Büyük Balığı Ne Kadar Çok Arzularsan O Kadar Yakın Olursun

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.