BALON BALIGI HAKKINDA SORULMASI GEREKENLER

Balon Balığı Hakkında Sorulması Gerekenler :

İnsanlar neden kendi akıllarını kullanmazlar? Kendi akıllarının hiç bir sorunu çözmeye yetmeyeceğini mi düşünürler? Yoksa böyle olduğu onlara bir şekilde kabul ettirilmiş midir? Ne zamandan beri başkaları onlar adına karar verir olmuştur?

BALON BALIGI HAKKINDA SORULMASI GEREKENLER

Ben bazı sorular sorayım. Siz de kendi cevaplarınızı verin. Böylece aklımızı kullandığımızda bu sorunu ne kadar kolay çözebildiğimizi görelim.

 • Balon Balığı Kızıldeniz’den geldi. Acaba Kızıldeniz’i istila edip kuruttu da mı geldi?
 • Japonya başta olmak üzere dünyanın pek çok denizinde bulunan Balon Balığı bu denizleri istila edip kuruttu mu?
 • Balon Balığının başka denizleri kuruttuğuna dair her hangi bir bilimsel rapor mu var?
BALON BALIGI HAKKINDA SORULMASI GEREKENLER
 • Balon Balığı istilacı ve avcı bir balıksa adını sayacağım balıklar karşısında avcı mı, av durumunda mıdır? Orkinos, Kılıç Balığı, Akya, Sinarit, Orfoz, Lagos, Trança, Fangri, Patlak Göz Mercan, Barakuda, Ceylan Palamudu, Lambuka ve bunun gibi pek çok büyük balık.
 • Şimdiye kadar insanlar binlerce canlıyı “zararlı olduğu” gerekçesiyle katletti. Şimdi nesli tükenmemiş ve korunması mümkün olan türleri korumaya çalışmıyor mu?
 • İnsan oğlu binlerce canlıyı öldürdükten sonra onların sistemin bir parçası olduğunu görüp ne kadar faydalı olduklarını keşfetmedi mi? Peki bundan çıkaracak dersler yok mu?
 • Öldürerek “Balon Balığı sorununu çözmek” gerçekten mümkün müdür?
BALON BALIGI HAKKINDA SORULMASI GEREKENLER
 • Öldürmeye iki gerekçeyle hakkımız vardır. Bu gerekçeler karın doyurmak ve nefsi müdafaadır. Bunun dışında bir canlıyı öldüren “katil” durumuna düşmez mi?
 • Hatasız olan Allah hata yapıp Balon Balığını yarattı da biz hata yumakları olan insan oğulları mı Allah’ın hatasını düzeltip sistemin düzgün işlemesini sağlayacağız?
 • Balon Balığının çoğalması acaba ozon tabakasını ticari hırsları yüzünden delen insan oğlunun hatası sonucu küresel ısınma sonucu gerçekleşen bir göç hareketi değil mi? Bu bir istila mı yoksa şartlara uyum çabası mı?
 • Balon Balığının diğer canlıları yeyip yok ettiğini iddia eden insanların acaba sadece bir tanesi bunu gözlemlemek için bir saatlik bilimsel gözlem dalışı yapmış mıdır? Kıçının üzerinde oturup ahkam kesenlerin haklı çıkma olasılığı nedir?
 • Yaratanın Balon Balığına tanımladığı görev nedir?
 • Bir çok kişi Balon Balığı zehirli bir balık olarak tanımlandığı için tiksiniyor veya korkuyor. Pek bu insanlar insanoğlunun da öd kesesi yüzünden zehirli sınıfında olduğunu hiç düşünüyor mu?
 • Balon Balığıyla aynı durumda olduğumuzu hiç fark edeniniz oldu mu?
BALON BALIGI HAKKINDA SORULMASI GEREKENLER

Bunlardan bir tanesini bile düşünmeye tenezzül etmeyen bir akıl sahibinin akılını taşımak için niçin ömür boyu zahmete girdiğine anlam veremiyorum. Allah “ben size akıl verdim. Niçin düşünmezsiniz” diye sorar.

Balon Balığının Yeme Refleksine Örnek Bir Video: https://youtu.be/FpXuPUN3tK0

Balon Balığı Hakkında Sorulması Gerekenler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALON BALIGI HAKKINDA SORULMASI GEREKENLER için 2 cevap

 1. yazıyor der ki:

  neyi anlatmak istediğinizi anlamadım ..turkiyenin tum kıyılarında avlandım ilk jig yapanlardan da biri idim sonuna kadar okudum ama bu balık hakkında ne sorulması gerektiğini anlamıs degilim bilimsel bir acıklama yok öyle yakaladık böyle yakaladığınız dışında bol nasipleriniz olsun ha bu arada bu balğı zevkle yerim ben bu da bende saklı kalsın

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bu makalede sadece sorulması gerekenleri sorduk. Cevapları, okuyanlar bilgi, birikim, tecrübe ve akıllarını kullanarak verecekler. Ayrıca bu makalede nasıl yakaladığımızla ilgili hiç bir şey yazmadık. Sadece konuya insanları uyandırmak için, sorulması gereken soruları sorduk. Bu soruları anlamadığını belirten ilk kişinizin. Tabii her şeyi herkes anlayacak diye bir kural da yok.

   Balığı yeme konusunda en doğrusunu yapıyorsunuz. Ama bunu kimseye tavsiye etmeyin hata yapanlar çıkabilir. Hatanın sonucu çok fena olabilir. Bu balığı yiyecek kişilerin öncelikle temizleme konusunu çok iyi öğrenmesi gerekir. Sağlıcakla kalın. Rastgele.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.