AVCI BALIKLARIN DAYANAMADIGI EN GUZEL YEMLERDEN BIRI OLAN ZARGANA

Avcı Balıkların Dayanamadığı En Güzel Yemlerden Biri Olan Zargana :

AVCI BALIKLARIN DAYANAMADIGI EN GUZEL YEMLERDEN BIRI OLAN ZARGANA

Büyük balıkların dayanamadığı en güzel yemlerden biri olan Zargana, Akya avında ikinci öncelikle avlamaya çalıştığımız yemlerdendir. Her balık avına çıktığımızda, önce yemlik Palamut avı için yüzey sırtısı çekeriz. Palamut avı bereketli geçerse Zargana avlamayız. Zargana’yı ikinci alternatif yem olarak yedekte tutarız. Çeşitli sebeplerle Palamut avı yapamazsak veya suyun soğuduğu dönemlerde palamut azalmışsa Zargana avlayarak, Akya veya diğer büyük balıkların yemli dip sırtısı ile avını yaparız.

AVCI BALIKLARIN DAYANAMADIGI EN GUZEL YEMLERDEN BIRI OLAN ZARGANA

Zargana avlarken, 5 – 6 kulaç 0.20 – 0.30 mm misina ve ucuna ipek floş bağlayarak, tekne hızı 2-3 mil olacak şekilde kıyıya yakın olta çekeriz. Zarganalar büyük balığın baskısı ile kıyıya yakınsa kıyıdan, büyük balık baskısı yoksa biraz daha açıktan Zargana avlarız.

AVCI BALIKLARIN DAYANAMADIGI EN GUZEL YEMLERDEN BIRI OLAN ZARGANA

Zargana avına genellikle kıyıya yakın başlayıp, bir kaç tur kıyıya yakın attıktan sonra, kıyıya paralel bir şekilde her bir turda kademeli olarak açılarak Zargana aramaya devam ederiz. Nerede Zarganaya rastlarsak orada ava devam ederiz. 3 – 4 Zargana büyük balık avına başlamak için yeterlidir.

Merayı Rahatsız Etmeden Zargana Avı

Zargana merasında uzun zaman dolaşarak merayı rahatsız etmek çok doğru değildir. Biran evvel avı yapıp merayı eski sakinliğine terk etmekte fayda vardır. İhtiyaç fazlası av yapılmazsa, her gidildiğinde kolayca Zargana avlanabilir. Balık avını zorlaştıran en büyük hata, bir merayı sonuna kadar rahatsız eden avcılardır. Bu avcıdan sonra, o meradan hayır gelmez. Uzun bir süre mera balık yapmaz veya balıklar çok ürkek oldukları için av vermezler. Av yapılmadığı için ısrarcı davranınca, zarar veren avcının bıraktığı tamamlanmış olunur. Balık biraz daha ürkekleşir ve ısrarcı avcıların sayısı arttıkça balığın o merayı terk etme olasılığı artar. Usta avcılar bu durumu daha önceden tecrübe etikleri için meralarını başkasına söylemezler.

Bir yerde Zargana yoğun bir şekilde kıyıya yığılmışsa, o meranın hemen açığında büyük balıklar vardır. Bu sebeple, Zargana avlanan yerin açığının çekilmesi daha doğru olacaktır.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/0gdi8_BKZnE

Avcı Balıkların Dayanamadığı En Güzel Yemlerden Biri Olan Zargana

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.