BALIGI CEKME SURESI UZADIKCA ADRENALINDE HIZLA ARTAR

Balığı Çekme Süresi Uzadıkça Adrenalinde Hızla Artar :

Yazılı Orkinos Avı Videosu – 

BALIGI CEKME SURESI UZADIKCA ADRENALINDE HIZLA ARTAR

Adrasan Koyunda güneş henüz denizden yükselmeye başladığında, Palamut için sırtı çekerek Sulu Adanın yolunu tuttuk. Sulu Ada yolu boyunca, şaşılacak şekilde oltalarda hiç hareket olmadı. Zaman zaman oltaları kontrol ettiğimizde, oltalarda da hiç bir problem yoktu.

BALIGI CEKME SURESI UZADIKCA ADRENALINDE HIZLA ARTAR

Sulu Adaya varmadan, yolda Yunus Balığı sürüsü gördük. Yunus Balıkları, Adrasan Koyuna doğru gidiyorlardı. Yunus Balıklarının, sürü halinde avlanarak geçişleri, oltalarımıza neden balık vurmadığını açıklıyordu.

BALIGI CEKME SURESI UZADIKCA ADRENALINDE HIZLA ARTAR

Sulu Adaya girerken “artık, burada balık vurması lazım” dedim. Sözümün üzerinden çok geçmeden, kaloma hızla boşalmaya başladı. O kadar hızla boşalıyordu ki, “acaba Akya  yüzey rapalasına mı atladı?” sorusu aklımdan geçti. Hemen arkadaşları, gelen balığın büyük bir balık olduğu konusunda uyardım. Bu aşamada kalomaya kesinlikle dokunmamak gerekir. Palamut için ayarlanan kaloma ile mücadeleye devam etmek doğrudur.

Aradan 3 – 5 dakika geçtiğinde, balığın yatay hareket ettiğini fark edince, oltaya takılan balığın Yazılı Orkinos olduğunu söyledim. Akya alarmı kalkınca herkes biraz rahatlamıştı. Akya, yüzey rapalasına gelmiş olsaydı, en az iki saatlik bir mücadele bizi bekliyordu.

BALIGI CEKME SURESI UZADIKCA ADRENALINDE HIZLA ARTAR

Yazılı Orkinos, Palamut’a göre daha fazla mücadele eden bir balık olduğundan, kalomaya çok sıkı asılır. Kalomanın şiddetle boşalması, büyük balık avlamaya gelen arkadaşları oldukça heyecanlandırdı. Büyük balık avının en güzel tarafı; kalomanın boşalmasıyla başlayan, en kısa 15 – 20 dakika süren mücadele kısmıdır. Mücadele ne kadar uzun sürerse, adrenalin o kadar çok artar. Oltamıza takılan Yazılı Orkinos da, bizi 20 dakika kadar uğraştırmıştı. 20 dakika sonra nihayet, teknenin altına getirmiştik. Ama, bu seferde teknenin altında mücadele ediyordu. Bir teknenin önüne geçiyor, bir teknenin arkasına geçiyordu. Sonunda, teknenin yanına aldığımızda, uzanıp kuyruğundan yakalayarak tekneye aldık. 3 kg üstü bir Yazılı Orkinos avı yapmıştık.

Güzel mücadele, güzel bir Yazılı Orkinos avlayarak sonuçlanmıştı. Herkes, avlanan Yazılı Orkinos’tan memnundu. Çünkü bu Yazılı Orkinos, onların avladıkları en büyük balık olmuştu.

Balığı Çekme Süresi Uzadıkça Adrenalinde Hızla Artar

MAVI ORKINOS AVI

Mavi Orkinos Avı Videosuhttps://dai.ly/x23jgcw

Balığı Çekme Süresi Uzadıkça Adrenalinde Hızla Artar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.