RAPALA ILE YAZILI ORKINOS AVI KEYFINI SONUNA KADAR YASADILAR

Rapala ile Yazılı Orkinos Avı Keyfini Sonuna Kadar Yaşadılar :

RAPALA ILE YAZILI ORKINOS AVI KEYFINI SONUNA KADAR YASADILAR

Adrasan Koyunda balık avı turu, Ramazan ve arkadaşlarıyla Palamut için yüzey rapalasıyla sırtı çekerek başladı. Akya için Palamut avlayıp, yemli dip sırtısı çekmek niyetindeydik. Yüzey rapalasıyla Palamut’a sırtı çeker, Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Yolda rapalalara vuran olmadı. Sulu Adaya varmadan yolda Yunus Balığı sürüsü görmüştük. Yunus Balıkları Adrasan Koyuna doğru gidiyorlardı. Yunus Balıklarının sürü halinde avlanarak geçişleri, oltalarımıza neden balık vurmadığını açıklıyordu.

RAPALA ILE YAZILI ORKINOS AVI KEYFINI SONUNA KADAR YASADILAR

Sulu Adaya girerken “artık burada balık vurması lazım” demeye başlamıştım. Sulu Adanın Adrasan tarafını çekmeye başlamıştık. Kaloma hızla boşalmaya başladı. O kadar hızla boşalıyordu ki, “acaba Akya, yüzey rapalasına atlamış olabilir mi?” sorusu aklımdan geçti. Hemen arkadaşları, gelen balığın büyük bir balık olduğu konusunda uyardım. Aradan 3 – 5 dakika geçtiğinde, balığın yatay hareket ettiğini görünce, oltaya takılan balığın Yazılı Orkinos olduğunu söyledim. Akya alarmı kalkınca, herkes biraz rahatlamıştı. Akya, yüzey rapalasına gelmiş olsaydı, en az iki saatlik bir mücadele bizi bekliyordu.

RAPALA ILE YAZILI ORKINOS AVI KEYFINI SONUNA KADAR YASADILAR

Yazılı Orkinos, Palamut’a göre daha fazla mücadele eden bir balık olduğu için, kalomaya çok güzel asılıyordu. Kalomanın şiddetle boşalması, büyük balık avlamaya gelen arkadaşları çok heyecanlandırıyordu. Büyük balık avının en güzel tarafı, kalomanın boşalmasıyla başlayan, en kısa 15 – 20 dakika süren mücadele kısmıydı. Mücadele ne kadar uzun sürerse, adrenalin o kadar çok artıyordu. Oltamıza takılan Yazılı Orkinos da bizi 20 dakika kadar uğraştırmıştı. 20 dakika sonra nihayet, teknenin altına gelmişti. Ama, bu seferde teknenin altında mücadeleye başladı. Bir teknenin önüne geçiyor, bir teknenin arkasına geçiyordu. Sonunda, teknenin yanına aldığımızda, uzanıp kuyruğundan yakalayarak tekneye aldık. 3 kg üstü bir Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Güzel mücadele, güzel bir Yazılı Orkinos avıyla sonuçlanmıştı. Herkes avlanan Yazılı Orkinostan ve yapılan mücadeleden memnundu. Çünkü bu Yazılı Orkinos onların avladıkları en büyük balık olmuştu.

YAZILI ORKINOS AVI

Yayılı Orkinos Avı Videosuhttps://youtu.be/gB9Jv4Grp7Q

Rapala ile Yazılı Orkinos Avı Keyfini Sonuna Kadar Yaşadılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.