AKYA AVINDA ALI BAGCI FENOMEN OLMAYA BASLADI

Akya Avında Ali Bağcı Fenomen Olmaya Başladı :

Akya Avı Videosu –

Adrasan‘da güzel bir gün başlangıcıydı. Adrasan Koyunun tertemiz maviliklerinde Palamut için sırtı çekerek, Sulu Adaya doğru yol alıyorduk. Sulu Ada yolunda bir kaç Palamut avladık.

Sulu Adaya vardığımızda, bir kaç tur atıp Palamut avına devam ettik. Yeterli yemlik Palamut olunca, Palamut avına son vererek Sulu Adadan açıldık. Akya oltasını hazırlayıp sırayla denize bırakarak, yemli dip sırtısı çekmeye başladık.

Bir çok katılımcı için Akya avlamak amacıyla sırtı çekmeye başlamak bile, balık avının en heyecan verici kısmıdır. Genellikle bu Akya avı, onların ilk denemeleri olmaktadır. Bu yüzden, oltalar denize bırakıldığında katılımcıları bir heyecan sarar. Heyecanla, balık avı ile ilgili pek çok soruyu peş peşe sorarlar. cevaplar geldikçe biraz rahatlamaya başlarken, sorular soruları kovalar. Sorular cevaplanınca büyük balık avını daha çok benimserler.

Sabah seansında büyük balık ile buluşamadık. Erkenden büyük balık avını yapabilmek için çok uğraştık. Hatta biraz da inatlaştık. Ama bazen ne kadar uğraşırsan uğraş olmayacağı tutar.

Artık yorulmuştuk dinlenme zamanı gelmişti. Öğlen molası için Amerikan Koyuna gittik. Amerikan Koyunda deniz, yemek ve güzel bir öğlen uykusundan sonra saat 15.30 da tekneye binip, Sulu Adanın yolunu tuttuk. Sulu Adanın, Adrasan’a bakan tarafında 50 – 60 m suyunu çekerken, Ali’nin kaloma hızla boşalmaya başladı. İşte, sabahtan beri hasretle yolu beklediğimiz büyük balık nihayet oltamıza takılmıştı. Oltaya takılır takılmaz kalomayı boşaltarak müthiş bir mücadeleye başlamıştı.

Büyük balık oltaya takıldığında herkesi bir çırpıda kendine getirir. Herkes hemen balık avı moduna girer. Büyük balık  mücadelesinin şiddeti insanı gerçekten fazlasıyla heyecanlandırır. Akya ne zaman oltaya asılsa, “acaba Akya’yı kaçırmadan tekneye alabilecek miyiz?” düşüncesi zihinleri kurcalar. Bu düşünce, adrenalini arttırır. Mücadeleyi daha keyifli bir hale getirir. Büyük balık avının mücadelesini hiç bir şeye değişmem.

Adrasan’a dönüşe geçtiğimizde, Ali ve Mustafa büyük balık avı yapmış olmanın mutluluğu içindeydiler.

BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Büyük balık Avı Videosuhttps://youtu.be/8BnEvHANjIs

Akya Avında Ali Bağcı Fenomen Olmaya Başladı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.