BALIK AVI ANLAYISI AKYA AVLAYINCA BOYUT DEGISTIRIR

Balık Avı Anlayışı Akya Avlayınca Boyut Değiştirir :

Balık avı turu, tur şekli; yemli dip oltası ile Akya avı.

Cihan, Akya avlamak için, balık avı turumuza katılmak istediğini söyledi. Eşi, çocukları ve bir arkadaşının ailesi ile geleceğinden, otel rezervasyonu yaptırmamı rica etti. Kendilerine, Adrasan otelleri arasında bize en yakın olan Aybars Otel’de yer ayırttım. Cihan, Kemer’den, Can da, Side den geliyordu. Akşamdan gelip, otele yerleşmişlerdi. Sabah sahilde buluşup, tekneye bindik. Sahilden 200m açılınca, Palamut için, yüzey rapalasından oluşan yüzey takımlarını denize bırakarak, Sulu Ada’nın yolunu tuttuk. Yol boyunca yem yapmak için Palamut avladık.

Sulu Adaya ulaştığımızda, birkaç tur da, Sulu Ada’nın etrafında attık. Sulu Ada’da da birkaç Palamut avlayınca, Akya avına geçmek için, tekneyi Sulu Adanın açığına alıp, Palamut’u yem yaptığımız, yemli dip takımlarını hazırladık. Yemli dip takımları hazır olunca, denize bıraktık. Yemli dip takımları ile sırtı çekerek, Akya için dolaşmaya başladık. Bu balık avı turunda, Sulu Ada’nın Adrasan’a bakan tarafında, olta çektik. Bir süre pek bir şey olmadı. Cihan avdan çok umutluydu. “Abi, bu balık avı turunda mutlaka, Akya avlayacağız” diyordu.

Hava, balık avı için çok güzeldi. Yem için yeterince, Palamut avlamıştık. Akya avı yapmak için, bütün şartlar müsaitti. “Balık avı, Akya’sız olmaz” diyerek umutla dolaşmamıza devam ederken, Cihan “oltamda bir şeyler oluyor” demeye kalmadan. Akya, asılmaya başladı. O kadar şiddetle çekiyordu ki, Cihan oltaya hakim olmakta güçlük çekiyordu. Can dan oltasını hızla toplamasını istedim. Cihan’dan da, sürekli Akya’ya yol vermesini istiyordum. Cihan’ın ilk Akya avı olması dolayısıyla, Akya, yorulmadan çekme ihtimalimiz olmadığından, yol vermesi gerekiyordu ki, sorun yaşamadan, Akya’yı çekebilelim. Biraz yol verip, biraz çekerek, Akya’yı yukarı aldık. Akya, suyun yüzüne yaklaşırken döne döne geliyordu. Tam teknenin yanına geldiğinde, uzanıp Akya’yı solungaçlarından yakalayarak tekneye aldım. Akya, tekneye alındığı anda, Cihan sevinç çığlıkları atıyordu. Can, oltasını toplayınca, video çekimine başlamıştı. Balık avının büyük kısmını çekmişti. Güzel bir av videosu olmuştu.

2005 senesinde çekilen bu video, balık avı turlarında çektiğimiz ilk video olması dolayısıyla, bizim için bir dönüm noktası oldu. Bu balık avından sonraki, balık avı turlarında video çekmeyi alışkanlık haline getirmeye başlamıştık.

AKYA AVI KARSISINDA GOZLERINE INANAMADILAR

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/TiGoA0HJ1fQ

Balık Avı Anlayışı Akya Avlayınca Boyut Değiştirir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.