HAYATLARININ BALIK AVINI ADRASANDA AKYA AVLAYARAK YAPTILAR

Hayatlarının Balık Avını Adrasanda Akya Avlayarak Yaptılar :

AKYA AVI VIDEOSU – 

Balık avı turuna katılmak için Cihan Kemerden, Can Side’den geldi. Onlara ve ailelerine Aybars Otelde rezervasyon yaptırdım. Akşamdan gelip, otele yerleştiler. Sabah sahilde buluşup, denize açıldık. Adrasan Koyu içinde yemlik Palamut için olta çekerek balık avına başladık. Niyetimiz yemli dip sırtısı yaparak Akya avlamaktı. Adrasan Koyundan çıkarak  Sulu Adanın yolunu tuttuk. Yol boyunca Palamut avladık.

Cihan %C3%9Clker Can Girgin 1 BALIK AVI ANLAYISI AKYA AVLAYINCA BOYUT DEGISTIRIR

Sulu Adaya ulaştığımızda, birkaç tur atıp yemlik balığın durumuna baktık. Nede olsa bir yerde yem balığı varsa büyük balık da vardır mantığıyla ortamı kontrol etmiş olduk. Yeterli yemlik avı yapınca Akya avı için Akya oltasının hazırlığına başladık. Akya oltası hazır olunca, denize bıraktık. Yemi dibe indirecek hızda adanın etrafında dolaşmaya başladık. Bir süre pek bir şey olmadı. Cihan avdan çok umutluydu. “Abi, bu balık avı turunda mutlaka, Akya avlayacağız” diyordu.

Cihan %C3%9Clker Can Girgin 4 BALIK AVI ANLAYISI AKYA AVLAYINCA BOYUT DEGISTIRIR

Hava, balık avı için çok güzeldi. Yem balığında kısmetimiz çok iyi olmuştu. Akya avı yapmak için, bütün şartlar müsaitti. “Balık avı, Akya’sız olmaz” diyerek umutla dolaşmamıza devam ederken, Cihan “oltamda bir şeyler oluyor” demeye kalmadan. Akya, asılmaya başladı. O kadar şiddetle çekiyordu ki, Cihan oltaya hakim olmakta güçlük çekiyordu. Can dan oltasını hızla toplamasını isterken Cihan’dan da, sürekli Akya’ya yol vermesini istedim. Cihan ilk Akya avı deneyiminin şaşkınlığı içindeydi. Balığı çekmeye çalışırken sürekli yavaş olmasını istiyordum. Biraz yol verip, biraz çekerek Akya’yı yukarı yaklaştırdık. Akya, suyun yüzüne yaklaşırken döne döne geliyordu. Tam teknenin yanına geldiğinde, uzanıp Akya’yı yanaklayarak tekneye aldım. Akya, tekneye alındığı anda, Cihan sevinç çığlıkları atıyordu. Güzel bir av olmuştu.

Cihan %C3%9Clker Can Girgin 2 BALIK AVI ANLAYISI AKYA AVLAYINCA BOYUT DEGISTIRIR

2005 senesinde çekilen bu video, balık avı turlarında çektiğimiz ilk video olması dolayısıyla, bizim için bir dönüm noktası oldu. Bu balık avından sonraki, balık avı turlarında video çekmeyi alışkanlık haline getirmeye başlamıştık.

Hayatlarının Balık Avını Adrasanda Akya Avlayarak Yaptılar

BALIGIN BUYUKLUGU KARSISINDA GOZLERINE INANAMADILAR

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/_iirGk4xt4U

Hayatlarının Balık Avını Adrasanda Akya Avlayarak Yaptılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.