BALIK AVI BOYLE BASLARSA

Balık Avı Böyle Başlarsa :

Yazılı Orkinos Avı Videosu

BALIK AVI BOYLE BASLARSA

Barış ve Ersoy balık avı müdavimlerimizden. Her zaman amaçları büyük balık avı yapmak. Üç senedir vakit buldukça, Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz balık avı turlarına katılıyorlar. Barış’lar genellikle çok kısmetli bir grup. Hemen her geldiklerinde güzel avlara imza atıyoruz.

BALIK AVI BOYLE BASLARSA

Bu balık avı turu ağustos ayına denk gelmesi dolayısıyla, Lambuka, Yazılı OrkinosPalamut ve Akya dönemiydi. Üç senedir ağustos ayında çok güzel trofe balık avları yaptık. Bu dönemde yem balıkları da bollaştığından herkes Yazılı Orkinos ve Lambukaların avını yapma sevdasındayken, biz hep Akya avlama peşinde olduk.Herkes Lambuka’nın peşine Ceneviz Koyuna giderken, biz yönümüzü Sulu Ada ve civarına çevirerek Akya avı yapıyoruz. Akya avımızın yoğunlaşmaya başladığı dönemde Akyaları görenler, Lambuka avını bırakıp, onlar da Akya avı peşine düşüyorlar. Akya, zaman zaman kesince veya oltalara gelmemeye başlayınca, bazıları yine Lambuka ve Yazılı Orkinos avına yöneliyor.

BALIK AVI BOYLE BASLARSA

Bugün balık avına sabah erkenden başladık. Sahilden biraz açılınca Akya avı için yemlik balık aramaya başladık. İstikametimiz Sulu Ada yönüydü. Yol boyunca oltalarımıza Lambuka geldi. Yiyecek kadar Lambuka avladıktan sonra, oltalarımıza takılan Lambuka’ları denize geri bırakarak avımıza devam ettik.

Yemlik balık avı yapamadan Akya avı yapma şansımız olmayacaktı. Bütün gün dolaşmamıza rağmen yem olacak kadar küçük bir Yazılı Orkinos bulamadık. En küçük 2 kg geliyordu. Biz de ilk Yazılı Orkinostan sonrasını, yemlik bir, iki tane buluruz umuduyla denize bırakarak balık avı turuna devam ettik. Yemlik balık avlama şansımız olsaydı büyük balık avı yapacağımıza dair içimizde büyük bir inanç vardı. Bu yüzden umutla dolaştık. Oltamıza takılan Lambuka ve büyük yazılı Orkinosları geri salarak bir umut avlanmaya devam ettik.

Akşam saat 17.00 den sonra yemlik balık avından vazgeçip, Adrasan’a geri dönüşe geçtik. Akya avı yapamamıştık. Ama, bol bol iri Lambuka ve Yazılı Orkinos avı yaparak güzel bir balık avı günü geçirmiştik.

BALIK AVI BOYLE BASLARSA

YAZILI ORKINOS AVI

Trofe Yazılı Orkinos Avı Videosuhttps://youtu.be/gB9Jv4Grp7Q

Balık Avı Böyle Başlarsa

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.