BALIK AVI COSKUSUNU BERABERCE PAYLASTILAR

Balık Avı Coşkusunu Beraberce Paylaştılar :

BALIK AVI COSKUSUNU BERABERCE PAYLASTILAR

Balık avı turu, tur şekli; yüzey rapalasıyla Yazılı Orkinos avı.

Barış ve Ersoy üç senedir vakit buldukça, Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz balık avı turlarına katılıyorlar. Barış’lar genellikle, çok kısmetli bir grup. Hemen her geldiklerinde, güzel balıklar avlıyoruz. Bu balık avı turunda, Lambuka ve Yazılı Orkinos avladık. Avladığımız Yazılı Orkinoslar, 2 kg üstü olduğu için, Akya’ya yem yapma şansımız olmadı.

BALIK AVI COSKUSUNU BERABERCE PAYLASTILAR

Bu balık avı turu ağustos ayına denk gelmesi dolayısıyla, Lambuka, Yazılı Orkinos, Palamut ve Akya dönemiydi. Üç senedir ağustos ayında, önce Yazılı Orkinos ve Palamutlar, ardından Lambuka ve hepsinin arkasından da Akya geliyor. Herkes Lambuka’nın peşine, Ceneviz Koyuna giderken, biz yönümüzü Sulu Ada ve civarına çevirerek Akya avı yapıyoruz. Akya avımızın yoğunlaşmaya başladığı dönemde, Akya’ları görenler, Lambuka avını bırakıp, onlar da Akya avı peşine düşüyorlar. Akya, zaman zaman kesince veya oltalara gelmemeye başlayınca, bazıları yine Lambuka ve Yazılı Orkinos avına yöneliyor.

BALIK AVI COSKUSUNU BERABERCE PAYLASTILAR

Balık avı için, sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup tekneye bindik. Sahilden biraz açılınca, 7 cm yüzey rapalalarıyla hazırladığımız, Palamut takımlarını denize bıraktık. 3 – 4 mil hızla Sulu Ada’nın yolunu tuttuk. Yol boyunca, oltalarımıza Lambuka geldi. Yiyecek kadar Lambuka avladıktan sonra, oltalarımıza takılan Lambuka’ları denize geri bırakarak avımıza devam ettik. Amacımız, yemlik Yazılı Orkinos veya Palamut avlayıp, Akya için yemli dip oltası atmaktı. Bütün gün dolaşmamıza rağmen, yem olacak kadar küçük bir Yazılı Orkinos bulamadık. En küçük 2 kg geliyordu. Biz de, ilk Yazılı Orkinos’tan sonrasını, yemlik bir iki tane buluruz umuduyla, denize bırakarak, balık avı turuna devam ettik. Akşam saat 17.00 den sonra, yemlik balık avından vazgeçip, Adrasan’a geri dönüşe geçtik. Bu balık avı turunda Akya avı yapmak kısmet olmamıştı. Akya avı yapamamıştık. Ama bol bol Lambuka ve Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Bu avda bizi fazlasıyla mutlu etmek için yetmişti. Gelecek sefer hedefte Akya avı yapmak vardı.

BALIK AVI COSKUSUNU BERABERCE PAYLASTILAR

Balık Avı Coşkusunu Beraberce Paylaştılar

BALIK AVI TEKNIKLERI

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/k8NUCMudNi4

Balık Avı Coşkusunu Beraberce Paylaştılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.