BALIK AVI DOSTLUGUNU AKYA AVI PERCINLEDI

Balık Avı Dostluğunu Akya Avı Perçinledi :

AKYA AVI VİDEOSU

BALIK AVI DOSTLUGUNU AKYA AVI PERCINLEDI

Balık avı turu için Adrasan Sahilinde Suat ve Namık ile buluştuk. Suat ve Namık ilk defa karşılaşıyorlardı. Tekneye binmeden önce tanışma faslını hallettik. Tekneye binip denize açıldığımızda, Palamut için yüzey sırtısı çekerek Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Sulu Ada yolunda Palamutlar oltalara sıra ile geliyordu. Palamut avına doymuştuk.  Sulu Adaya gidene kadar hem balık avı yapmış, hem de sohbet edip kaynaşmıştık. Suat ile Namık kafa dengi çıkmıştı.

BALIK AVI DOSTLUGUNU AKYA AVI PERCINLEDI

Sulu Adada bir süre Palamut için dolaşıp birkaç Palamut daha avladık. Yeterli yemlik Palamut avladığımız için Palamut avını bıraktık. Akya avı için Sulu Adanın açığına çıkıp Akya oltasını hazırlamaya başladık. Akya oltaları hazır olunca sırayla denize bırakarak, Sulu Adanın kuzey batı tarafında dolaşmaya başladık.  Akya olmasına rağmen oltalarımıza öğlene kadar vuruş olmadı. Sulu Adada öğle molasını verip yemek yedik, denize girdik ve dinlendik. Öğleden sonrası için enerji topladık.

BALIK AVI DOSTLUGUNU AKYA AVI PERCINLEDI

15.30 da yeniden balık avına başladığımızda Akya avlamak için çok istekliydik. Akya oltasını sırayla denize bırakıp, yemli dip sırtısı çekerek dolaşmaya başladık. Saat 17.00 gibi Namık’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen Namık’ın oltasını kontrol ettim. Akya gelmişti. Heyecanla oltaları sarmaya başladık.

Balık olmayan oltayı hemen toplayıp Namık’a yardım ettik. Akya kısa aralıklarla oltaya asılıp kalomayı boşalttığı için mücadele uzuyordu. Namık Yorulunca oltayı Suat’a verdi. Suat’ta oltayı çekerek, Akya yakalamış olmanın keyfini sonuna kadar yaşadı. Hep beraber sırayla çekerek Akya’yı iyice yorduk. Akya yorulunca tekneye yaklaşmış, 10 m altımızda dönmeye başlamıştı. Akya’nın yukarıya gelişini seyrederek çekmeye devam ettik. Teknenin yanına gelince uzanıp tekneye aldım. Teknede müthiş bir sevinç vardı. Özellikle Namık çok sevinmişti. Sevincini dile getirecek kelimeler bulmakta zorluk çekiyordu. Suat, daha önce Akya avı tecrübesi yaşadığı için Namık’a göre daha sakindi. Namık ise isteklerinden birini daha gerçekleştirmiş olduğunu söylüyordu. Darısı her isteyenin başına…

BALIK AVI DOSTLUGUNU AKYA AVI PERCINLEDI

KANCADAN KURTULAN BALIGI HAVADA KAPTIK

Kancadan kurtulan balığın videosuhttps://youtu.be/tzBq72PdhYU

Balık Avı Dostluğunu Akya Avı Perçinledi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.