ADRASANDA PIKNIK KEYFINI JIG ILE LAGOS AVI KEYFIYLE PERCINLEDIK

Adrasanda Piknik Keyfini Jig ile Lagos Avı Keyfiyle Perçinledik :

Lagos avı ile biten Sulu Ada piknik turumuz.

ADRASANDA PIKNIK KEYFINI JIG ILE LAGOS AVI KEYFIYLE PERCINLEDIK

Balık avı turları çok yoğun bir şekilde devam ettiği için aileme vakit ayırmak her zaman mümkün olmuyordu. Balık avı tur rezervasyonunun olmadığı bir gündü. Hemen bir deniz ve mangal programı hazırladık. Gidip marketten sucuk ve diğer mangal malzemeleri aldım. Sabah erkenden tekneye binerek Sulu Adanın yolunu tuttuk.

ADRASANDA PIKNIK KEYFINI JIG ILE LAGOS AVI KEYFIYLE PERCINLEDIK

Adrasan Sahilinden tekneye binip koyun ortalarına doğru gelmeye başladığımızda,  Palamut avı için yüzey sırtılarını denize bırakmıştık. Oltalar denizde, biz sohbette Sulu Adaya doğru yol almaya başlamıştık. Güzel bir gündü. Gökyüzü masmavi ve deniz sakindi. Bir süre sonra, Eren erken kalktığı için teknenin ufak salınımlarıyla uykuya dalmıştı. Sulu Adaya kadar bir kaç Palamut avı yapmıştık. Sulu Adaya vardığımızda balık avı modundan sıyrılarak, mangal ve deniz moduna girdik.

ADRASANDA PIKNIK KEYFINI JIG ILE LAGOS AVI KEYFIYLE PERCINLEDIK

Bizimkiler denize girip keyif yaparken ben de mangal hazırlıklarına başladım. Bir süre sonra sucuklar pişmeye başladığında, Gönül sofrayı kurmuş sucuk ekmek keyfi başlamıştı. Biz piknik yaparken günlük tur tekneleri Sulu Adaya yanaşmaya başlamıştı. Piknik faslı bitince biraz deniz ve güneşlenme faslından sonra, şeytan beni dürtmeye başladı. Bizimkilere biraz jigging yapmayı önerdim. Gönül “sen git jigging yap, bizde denize girelim” dedi.

ADRASANDA PIKNIK KEYFINI JIG ILE LAGOS AVI KEYFIYLE PERCINLEDIK

Tekneye atlayıp kıyıdan 100 – 150 m kadar açıldım. Ben jigging yöntemi ile balık avı yapmaya çalışırken bizimkiler hemen önümde denize girip eğleniyorlardı. Onları seyrederek jigging yaparken birden kaloma boşalmaya başladı. Keyfim tam olarak yerine gelmişti. Bir yandan çocuklarımı seyrederken, bir yandan da balık avlıyordum. Balık başlarda iyi bastı. “Lagos mu, Sinarit mi?” diye düşünürken balığın basması azalınca, Lagos olduğunu anladım. Birazdan Lagos teknenin altından dönerek yukarı gelmeye başlamıştı. Lagos’u tekneye aldığım gibi kıyının yolunu tuttum. Bizimkiler Lagos avladığımı görünce çok sevindiler. Piknik ve balık avı keyfini bir arada yaşayarak Adrasan’ın yolunu tuttuk. Ömür boyu unutulmayacak anılarla dolu çok güzel bir gün geçirdik.

Jigging Method

Video Link’i: http://youtu.be/6bXhwLxZdfo

Adrasanda Piknik Keyfini Jig ile Lagos Avı Keyfiyle Perçinledik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.