SULU ADADA PIKNIK SONRASI JIGGING ILE LAGOS AVI

Sulu Adada Piknik Sonrası Jigging ile Lagos Avı :

LAGOS AVI VİDEOSU

SULU ADADA PIKNIK SONRASI JIGGING ILE LAGOS AVI

Balık avı turları çok yoğun bir şekilde devam ettiği için, aileme vakit ayırmak her zaman mümkün olmuyordu. Balık avı tur rezervasyonunun olmadığı bir gündü. Hemen bir deniz ve mangal programı hazırladık. Gidip marketten sucuk ve diğer mangal malzemeleri aldım. Sabah erkenden tekneye binerek Sulu Adanın yolunu tuttuk.

SULU ADADA PIKNIK SONRASI JIGGING ILE LAGOS AVI

Adrasan Sahilinden tekneye binip koyun ortalarına doğru gelmeye başladığımızda, Palamut avı için yüzey sırtılarını denize bırakmıştık. Oltalar denizde, biz sohbette Sulu Adaya doğru yol almaya başlamıştık. Güzel bir gündü. Gökyüzü masmavi ve deniz sakindi. Bir süre sonra, Eren erken kalktığı için teknenin ufak salınımlarıyla uykuya dalmıştı. Sulu Adaya kadar bir kaç Palamut avı yapmıştık. Sulu Adaya vardığımızda balık avı modundan sıyrılarak, mangal ve deniz moduna girdik.

SULU ADADA PIKNIK SONRASI JIGGING ILE LAGOS AVI

Bizimkiler denize girip keyif yaparken ben de mangal hazırlıklarına başladım. Bir süre sonra sucuklar pişmeye başladığında, Gönül sofrayı kurmuş sucuk ekmek keyfi başlamıştı. Biz piknik yaparken günlük tur tekneleri Sulu Adaya yanaşmaya başlamıştı. Piknik faslı bitince biraz deniz ve güneşlenme faslından sonra, şeytan beni dürtmeye başladı. Bizimkilere biraz jigging yapmayı önerdim. Gönül “sen git jigging yap, bizde denize girelim” dedi.

Tekneye atlayıp kıyıdan 100 – 150 m kadar açıldım. Ben jigging yöntemi ile balık avı yapmaya çalışırken bizimkiler hemen önümde denize girip, eğleniyorlardı. Onları seyrederek jigging yaparken, birden kaloma boşalmaya başladı. Keyfim tam yerine gelmişti. Bir yandan çocuklarımı seyrederken, bir yandan da balık avlıyordum.  Balık  başlarda iyi bastı. “Lagos mu, Sinarit mi?” diye düşünürken balığın basması azalınca,  Lagos olduğunu anladım. Birazdan Lagos, teknenin altından dönerek yukarı gelmeye başlamıştı. Lagos’u tekneye aldığım gibi kıyının yolunu tuttum. Bizimkiler, Lagos avladığımı görünce çok sevindiler. Piknik ve balık avı keyfini bir arada yaşayarak Adrasan’ın yolunu tuttuk.

SULU ADADA PIKNIK SONRASI JIGGING ILE LAGOS AVI

Sulu Adada Piknik Sonrası Jigging ile Lagos Avı

JIGGING YONTEMINDE RITIM TUTTURAN SINARIT AVI YAPAR

Jigging Yöntemiyle Sinarit Avı Videosuhttps://dai.ly/xh17mf

Sulu Adada Piknik Sonrası Jigging ile Lagos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.