JIGGING YONTEMINDE RITIM TUTTURAN SINARIT AVI YAPAR

Jigging Yönteminde Ritim Tutturan Sinarit Avı Yapar :

Sinarit Avi VIDEOSU – 

Saygın ve Onur’un Jigging yöntemiyle ilk avladıkları büyük balık Sinarit oldu. Son yıllarda jigging yönteminin dünyada ve Türkiye’de hızla yaygınlaşmıştı. Jigging  furyasına onlarda Sinarit avlayarak katılmışlardı. Sinarit, jigging yöntemiyle avlanmak istenen balıklar listesinde en başlarda yer alan balıklardandır.

JIGGING YONTEMINDE RITIM TUTTURAN SINARIT AVI YAPAR

Sabah Adrasan Sahilinden, Jigging yöntemiyle balık avı yapmak için Sulu Adaya gittik. Yolda Palamut avı için yüzey sırtısı çektik. Birkaç Palamut avı yaptık.

JIGGING YONTEMINDE RITIM TUTTURAN SINARIT AVI YAPAR

Jigging Yönteminde Ritim Tutturan Sinarit Avı Yapar

Sulu Adaya vardığımızda hava çok güzel, deniz sakin her şey jigging yapmak için uygundu. Önce 40 – 60 m de kısa bir jigging başlangıcı yaptık. Biraz jigging makinesi ve kamışına alışmaya çalıştık. Sonra birkaç sallama hareketi denedik. Olaya ısınmaya başlayınca daha derin suya gitmeye karar verdik. Böylece balık avı şansımız artacaktı.

Hemen sonrasında Sulu Adanın doğu tarafındaki açık deniz kısmına çıktık. Derinlik 80 – 100 m olacak şekilde jigging avına başladık. Başlarda Saygın ve Onur bu derinliklerde jigging yapmakta zorlandılar. Ama jigging yapmak için o kadar heveslilerdi ki, hemen toparlanmaya başladılar. Bir ara Onur’a gözüm kaydı. Büyük bir hevesle jigging yapıyordu. Ritmi oturtmaya başlamıştı. Onur’a “ritmi yakalıyorsun. Böyle devam et” dedim. Demeye kalmadı. Onur’un kaloma boşalmaya başladı. Onur önce taşa takıldığını zannetti. Oltayı kontrol ettiğimde balık vardı. “Onur, bu balık muhtemelen Sinarit” dedim. Sinarit sözünü duyunca, Onur aşka geldi. Büyük bir heves ve heyecan içinde oltasını çekmeye devam etti. 10 – 15 dakika sonra Sinarit altımızda gözükmeye başlamıştı. Onur ve Saygın da heyecanın doruklardaydı. Sinariti tekneye aldığımızda, herkes onların yerinde olmak isterdi. Bir insan balık avında bu kadar mı mutlu olunur?

JIGGING YONTEMINDE RITIM TUTTURAN SINARIT AVI YAPAR

Bu Sinarit avından sonra Saygın ve Onur artık jigging tutkunu olmuştu. Oltalar ahenk ile sallandıkça balığın ikna edileceğine inanç iyice artı. O gün jigging yapmak ne Saygın’ı, ne de Onur’u yorabiliyordu.

Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/DR0WxP5BLnQ

Jigging Yönteminde Ritim Tutturan Sinarit Avı Yapar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.